برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

گزارش بازار بورس امروز ۹۹/۴/۱۷ و پیش بینی بازار ‌فردا

در گزارش بازار بورس این طور آمده است که؛ روز جاری شاهد بازاری متعادل با عرضه های فراوان بودیم. برخی از نمادها از صف فروش به سمت صف خرید رفتند، از جمله بانک تجارت. شرکت های گروه سیمانی یکدست منفی معامله شدند. بسیاری از نمادهای گروه غذایی هم منفی معامله شدند. شاخص کل ۲۷٫۷۲۷ واحد رشد کرد و به عدد ۱٫۷۴۷٫۰۷۸ واحد رسید. اما شاخص هم وزن ۳۶۰ واحد کاهش داشت. خالص ارزش معاملات خرد به مبلغ ۲۱ میلیارد تومان رسید. در خصوص صنایع برتر روز جاری، به ترتیب بانکی ها (۱۴درصد)، فلزات اساسی (۱۱درصد) و شیمیایی ها (۶درصد) بیشترین سهم از ارزش معاملات خرد را به خود اختصاص دادند.

شرکت ملی مس در کنفرانس خبری خود در خصوص افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی صحبت کرده است و آن را تایید کرده است. اما به طور واضح اعلام نکرده است که آیا امسال این اتفاق می افتد یا نه!/ مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی کفته است که تا هفته آینده شرکت زغال سنگ پروده طبس، بزرگترین تولیدکننده زغال سنگ کشور وارد بورس می شود./ واحدهای دومین صندوق دولتی اواخر تیر یا اوایل مرداد پذیره نویسی می شود که شامل سهام شرکت های پالایشی یا فلزی و خودرویی خواهد بود./ شرکت تهیه توزیع غذای دنا آفرین فدک در فرابورس درج نماد شد و در صف عرضه اولیه قرار گرفت. حدود ۵۰ درصد سهام این شرکت مربوط به هلدینگ ارزش آفرینان فدک است./

منفی بودن شاخص هم وزن، احتمال منفی بودن بودن بازار فردا را می دهد. به نظر می رسد که شاهد منفی به مثبت در برخی از نمادها باشیم. بررسی نمودار ارزش معاملات خرد نشان می دهد که بزودی شاهد سقف جدیدی در این نمودار خواهیم بود. شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی به دلیل عرضه زیر مجموعه های خود، همچنان جذاب می باشد. گفته شده است که این شرکت فردا بازگشایی می شود. با توجه این که اکثر شرکتها در مجمع خود سود خوبی را تقسیم کردند، بررسی هلدینگ های مربوط به این شرکت ها، توصیه می شود.

هر هفته از روز شنبه تا چهارشنبه، حوالی ساعت ۱۰ شب گزارش روزانه و پیش بینی بازار بورس برای روز آینده را از سایت کد بورسی بخوانید.


درصورتی که تمایل دارید تا از خدمات ۲۵ درصد تخفیف کارمزد در بورس، مشاوره خرید …  بهره مند شوید میتوانید از طریق لینک زیر اقدام به ثبت نام نمایید. 

دریافت کد بورسیسریع و رایگان


 

برای دوستانتان بفرستید: