برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

گزارش بازار بورس امروز ۹۹/۳/۳۱ و پیش بینی بازار ‌فردا

در گزارش بازار بورس این طور آمده است که؛ پرونده معاملات خرداد ماه۱۳۹۹ با رشد ۴۰٫۹۲۸ واحدی شاخص کل، بسته شد. امروز شاخص کل سقف جدید خود را ثبت نمود و به عدد یک میلیون و ۲۷۰ هزار واحد رسید. شاخص هم وزن نیز ۱۰ هزار واحد رشد کرد. خالص ارزش معاملات خرد بدون تغییر نسبت به روز معاملاتی گذشته، ۱۵ هزار میلیارد تومان شد. بانک ملت به دلیل ابهامات موجود در خصوص سود سال ۱۳۹۸، معاملات منفی وحتی صف فروش را نیز تجربه کرد. شرکت ملی مس هم که به دلیل رشد ۵۰ درصدی متوقف شده بود، با رشد قیمتی ۵ درصد و نیز صف خرید به معاملات باز گشت. از جمله نمادهای تاثیر گذار بر روی شاخص در معاملات روز جاری می توان به فولاد و فملی- فارس- شستا و دو قلوهای سنگ آهنی اشاره کرد. در خصوص صنایع برتر روز جاری، به ترتیب بانکی ها (۱۰درصد) ، فلزات اساسی (۹ درصد) و شیمیایی ( ۸ درصد) بیشترین سهم از ارزش معاملات خرد را به خود اختصاص دادند.

در بازار زمزمه عرضه اولیه نماد وپویا در هفته جاری به گوش می رسد./ داروسازی ابوریحان از یک داروی هورمونی جدید رونمایی کرد و نماد شرکت و نیز حق تقدم آن، صف خرید شدند./ شرکت خدمات انفورماتیک پروژه تعریف کیف پول الکترونیکی روی سیم‌کارت را تا پایان مرداد ماه نهایی خواهد کرد، طبق این طرح قرار است کارت‌های بانکی افراد روی سیم‌کارتشان تعریف و امکان پرداخت وجه از طریق سیم‌کارت فراهم شود. بدین ترتیب توصیه می شود نماد رانفور را هم به دلیل این خبر و هم به دلیل افزایش سرمایه زیر نظر بگیرید./ واحدهای اولین صندوق واسطه‌گری مالی یکم از روز چهارشنبه ۴ تیر ماه قابل خرید و فروش می‌شود./

در حالی که شاخص کل در معاملات روزانه سقف های جدید را ثبت می کند، ارزش و حجم معاملات درجا می زنند. اما این انتظار را داریم که حداقل با رسیدن شاخص به بالای یک ونیم میلیون واحد، شاهد سقف جدید در حجم و ارزش معاملات باشیم. در حال حاضر به دلیل افزایش نرخ ارز و نیز رشد قیمت های جهانی، حال بازار خوب است. پس بهتر است با توجه به گزارشات ماهانه شرکتها و مقایسه نرخ فروش شرکت ها به همراه در نظر گرفتن نرخ ارز، از شرکت های صادرات محور در سبد خود قرار دهید. همچنین گروه دامپروری را زیر نظر داشته باشید که اکثرا افزیش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارند. شاید در بازار فردا کمی عرضه ها بیشتر باشد.

هر هفته از روز شنبه تا چهارشنبه، حوالی ساعت ۱۰ شب گزارش روزانه و پیش بینی بازار بورس برای روز آینده را از سایت کد بورسی بخوانید.


درصورتی که تمایل دارید تا از خدمات ۲۵ درصد تخفیف کارمزد در بورس، مشاوره خرید …  بهره مند شوید میتوانید از طریق لینک زیر اقدام به ثبت نام نمایید. 

دریافت کد بورسیسریع و رایگان


 

برای دوستانتان بفرستید: