برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

گزارش بازار بورس امروز ۹۹/۲/۲۷ و پیش بینی بازار ‌فردا

گزارش بازار بورس

گزارش بازار بورس بدین شرح است که؛ سه روز است که در بازار سرمایه شاهد فشار فروش در اکثر سهم ها هستیم. شاخص کل در طی این مدت حدود ۳درصد ریزش داشته است و ارزش معاملات نیز پس از ثبت رکورد خود در مبلغ ۲۳ هزار میلیارد تومان به میزان ۶۵ درصد کاهش داشته است. امروز ارزش معاملات خرد وارد کانال ۷ هزار میلیارد تومان شد. البته طبیعی است. اکثر شرکت ها با صف فروش مواجه بودند و برعکس چند وقت پیش که سهام در صف خرید قفل بودند، الان در صف فروش قفل هستند. ولی تا کی؟ ایران خودرو هم که با رشد ۱۰۰ درصدی به بازار سرمایه بازگشت. اتفاق جدیدی هم که رخ نداده است. بسیاری از شرکتها به میزان ۲۰ درصد ریزش قیمتی داشتند. اما در این بین شرکت هایی بودند که مثبت معامله می شدند و یا حتی صف خرید هم بودند. از جمله نمادهای رانفور، بانک دی، وپخش، تیپیکو، ریشمک و دتولید. شاخص هم وزن نیز به میزان ۱٫۸۶درصد ریزش داشت که نسبت به شاخص کل کمتر بود. در خصوص صنایع برتر روز جاری، به ترتیب خودرو (۱۵ درصد)، شیمیایی (۹ درصد) و سرمایه گذاری ها (۷درصد) بیشترین سهم از ارزش معاملات خرد را به خود اختصاص دادند.
به احتمال زیاد شرکت زر ماکارون در روز چهارشنبه هفته جاری عرضه می شود./ هلدینگ نیروگاهی مپنا و شرکت صنایع آب و برق صبا در راه ورود به بازار سرمایه هستند و این خبری خوب برای مپنا است./ مدیرعامل شرکت فناوری بورس تهران در خصوص اضافه شدن ساعت معاملات بازار سرمایه گفته است: افزایش زمان معاملات ، هیچ مانع و مشکلی ندارد، اما موضوع اصلی ، سامانه پس از معاملات است که به دلیل قدیمی و تحت برنامه “داس” بودن ، نیاز به بروز رسانی دارد. بنابراین در صورت بروز رسانی سامانه پس از معاملات ، افزایش زمان معاملات امکان پذیر خواهد بود.

اظهار نظر در خصوص بازار فردا کمی سخت شده است. اکثر سهامدارن همیشه در صف هستند. یا خرید یا فروش. اگر گروه بانک و پالایشی و برخی تک سهم های شاخص ساز حمایت بشوند و سهامداران هیجان را از خود دور کنند، آنگاه جهت بازار مشخص می شود. ارزش معاملات از منظر نموداری ، بین محدوده ۷ تا ۶ هزار حمایت دارد و امکان دارد فردا شاهد باز شدن صف های فروش و به تبع آن بالاتر رفتن ارزش معاملات باشیم.

هر هفته از روز شنبه تا چهارشنبه، حوالی ساعت ۱۰ شب گزارش روزانه و پیش بینی بازار بورس برای روز آینده را از سایت کد بورسی بخوانید.


درصورتی که تمایل دارید تا از خدمات ۲۵ درصد تخفیف کارمزد در بورس، مشاوره خرید …  بهره مند شوید میتوانید از طریق لینک زیر اقدام به ثبت نام نمایید. 

دریافت کد بورسیسریع و رایگان


 

برای دوستانتان بفرستید: