برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

گزارش بازار بورس امروز ۹۹/۳/۸ و پیش بینی بازار ‌فردا

گزارش بازار بورس بدین شرح است که؛ بازار امروز متعادل و مثبت بود اما ارزش معاملات نسبت به دیروز بیش از ۳۰ درصد کاهش یافت. برای کاهش ارزش معاملات می توان دو دلیل را بیان کرد. یکی اینکه دوباره یکسری از نمادها در صف خرید قفل شدند و دیگر اینکه هنوز یکسری از سهامداران دست به عصا هستند و می خواهند مطمئن بشوند بازار به ثبات و تعادل رسیده و خبری از عرضه های هیجانی نیست. بنابراین خرید و فروش زیادی صورت نپذیرفت. روش های متعددی برای فروش سهام عدالت در نظر گرفته شد و میتوان گفت، تقریبا از این بابت دیگر فشارفروش و هیجان بر بازار وارد نمی شود.ارزش معاملات خرد به حدود ۸ هزار میلیارد تومان رسید. شاخص کل حدود ۳۵ هزار واحد رشد کرد و به ۹۷۳٫۴۹۵ واحد رسید. شاخص هم وزن هم به میزان ۲٫۱۹ درصد رشد داشت. در خصوص صنایع برتر روز جاری، به ترتیب خودرو( ۱۳ درصد) ، فلزات اساسی ( ۱۰ درصد) و بانک ها ( ۸ درصد) بیشترین سهم از ارزش معاملات خرد را به خود اختصاص دادند.

شرکت های فعال در صنعت لاستیک سازی اعلام نمودند که دیگر ارز دولتی دریافت نمی کنند. نمادهای پتایر و پیزد به همین دلیل متوقف شدند./ در گروه دارویی نیز نماد دیران شفاف سازی کرد که در خصوص برخی از داروها دیگر ارز دولتی دریافت نمی کنند و به جای آن ارز نیمایی به این گروه تخصیص داده می شود./ دوباره در بازار خبر پیچیده شده است که نماد غزر این هفته عرضه می شود.

بررسی نموداری ارزش معاملات خرد نشان می دهد که به یک سطح حمایتی رسیده است و به نظر می رسد که در بازار فردا شاهد افزایش ارزش معاملات باشیم. همچنین با خبر برداشته شدن ارز دولتی در دو گروه دارویی و لاستیکی، بهتر است که شرکت هایی که بیشترین اثر مثبت را از حذف ارز دولتی میگیرند در پرتفوی خود داشته باشیم. در این خصوص از گروه دارویی می توان به نمادهای دزهراوی- دیران- داسوه- داوه و شفا اشاره کرد. البته نماد شفا سهامدار داروسازی دانا است و به دلیل منتنفع شدن داروسازی دانا و اینکه این شرکت هنوز به بازار سرمایه وارد نشده است، نماد شفا را نام بردیم.

هر هفته از روز شنبه تا چهارشنبه، حوالی ساعت ۱۰ شب گزارش روزانه و پیش بینی بازار بورس برای روز آینده را از سایت کد بورسی بخوانید.


درصورتی که تمایل دارید تا از خدمات ۲۵ درصد تخفیف کارمزد در بورس، مشاوره خرید …  بهره مند شوید میتوانید از طریق لینک زیر اقدام به ثبت نام نمایید. 

دریافت کد بورسیسریع و رایگان


 

برای دوستانتان بفرستید: