برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

گزارش بازار امروز ۹۹/۲/۷ و پیش بینی بازار فردا

از وقتی وارد سال ۱۳۹۹ شدیم، ارزش معاملات سقف های جدید را ثبت میکند. امروز هم ارزش معاملات خرد با ثبت مبلغ ۱۶میلیارد و ۳۰۰تومن، پنجمین سقف سال را رقم زد. شاخص کل با رشد ۳٫۷% به ۷۹۷٫۸۱۳ واحد و شاخص هم وزن نیز با رشد ۲٫۴ % به ۲۶۷٫۴۶۲ واحد رسید. امروز هم صنعت شیمیایی بیشترین سهم از ارزش معاملات را داشت(۱۲%) که البته از روز قبل کمتر است. بعد از  آن به ترتیب صنایع فلزات اساسی (۹%) و صنعت خودرو  (۶%) بیشترین سهم از ارزش معاملات را در اختیار داشتند. در نیمه های بازار کمی عرضه ها شدت گرفت بطوریکه نمادهایی که چندین روز در صف خرید قفل بودن، صف را داده و حتی منفی هم شدند که یکی از دلایل آن قدیمی بودن سیستم های معاملاتی است که باعث میشود سهامدار قیمت درستی را مشاهده نکند و دست به فروش هیجانی بزند. البته حجم ورود نقدینگی به بازار نشان داد که فروشنده ها پشیمان می شوند. بدین ترتیب دوباره صف خرید ها شکل گرفتند و درواقع این فرصتی برای خرید بود.

معاملات روز جاری شمش شرکت فولادی در بورس کالا به دلیل عدم رعایت سقف رقابت در نرخ معامله باطل شد.

با توجه به استقبال مردم از دریافت کد بورسی و سرمایه گذاری در بازار سرمایه، شرکت سپرده‌گذاری مرکزی در خبری خوش به متقاضیان ورود به بورس اعلام کرد ظرفیت احراز هویت سهامداران دو برابر بیشتر می شود.

عرضه ۲۰% شرکت پگاه گیلان برای چهارشنبه جاری قطعی شد و اطلاعیه آن تا فردا روی سایت فرابورس قرار میگیرد. عرضه لاستیک یزد به احتمال زیاد برای چهارشنبه بعد می باشد. آریاساسول هم بعد از قطعی شدن نرخ اتان دریافتی عرضه می شود.

برای بازار فردا انتظار کاهش ارزش معاملات را داریم. علت آن هم الگوی نموداری ارزش معاملات می باشد. اما استقبال از نمادهای معدنی و پتروشیمی و فلزی همچنان وجود دارد. همچنین برخی تک نمادها از جمله اخابر و شوینده و قرن و سفارس و تاصیکوو  شرکت های تراکنش محورمورد استقبال سهامداران هستند.


درصورتی که تمایل دارید تا از خدمات ۲۵ درصد تخفیف کارمزد در بورس، مشاوره خرید …  بهره مند شوید میتوانید از طریق لینک زیر اقدام به ثبت نام نمایید. 

دریافت کد بورسیسریع و رایگان


برای دوستانتان بفرستید: