برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

گزارش بازار امروز ۹۹/۲/۸ و پیش بینی بازار فردا

طبق انتظاری که داشتیم ارزش معاملات خرد با کاهش ۲۳ درصدی به ۱۲٫۶۰۰ میلیارد تومان رسید.شاخص کل با رشد ۲٫۸۵% وارد کانال ۸۰۰ هزار شد و شاخص هم وزن نیز با رشد ۱٫۶۱ % به ۲۷۱٫۷۷۰ واحد رسید. البته آهنگ رشد شاخص هم وزن کم شده است. با توجه به این که شاخص هم وزن، وزن یکسانی برای همه شرکت ها در نظر می گیرد، بهتر است که بیشتر از شاخص کل مورد توجه قرار بگیرد. صنعت شیمیایی همچنان صنعت اول در معاملات است و ۱۴% ارزش معاملات را به خود اختصاص داده است. بعد از آن به ترتیب بانکی ها (۹%) و فلزات اساسی (۸%) بیشترین سهم از ارزش معاملات را در اختیار داشتند.

دبیرکل کانون کارگزاران بورس با اعلام عدم اجرای رویه جدید صدور کد معاملاتی و رعایت شرط آزمون به دلیل محدودیت های فنی از پیگیری لغو مصوبه سازمان خبر داد.
بالاخره ورق های فولاد مبارکه در بورس کالا معامله شد اماقیمت معامله بدون تغییر نسبت به معامله قبلی بود. فولادمبارکه، بیش از۵۰% از ابتدای سال ۹۹بازدهی داشته است.
در خصوص دو نماد همراه و اخابر اخباری مبنی بر افزایش سرمایه سنگین به گوش می رسد.
دو استارت آپ بنام شیپور و تپ سی آمادگی خود را برای بورسی شدن اعلام کرده اند.

با توجه به اینکه نزدیک می شویم به فصل مجامع، بنابراین بررسی گزارشات یک ماه فروردین۹۹ و سپس انتخاب یک سهم با سود نقدی خوب می تواند یک استراتژی کم ریسک باشد. نماد پارس همیشه سود خوبی در مجامع تقسیم کرده، و گزارش فروردین نشان میدهد که شرکت با افزایش مقدار فروش توانسته کاهش نرخ ناشی از ریزش نفت راجبران نماید. با توجه به ورود روزانه نقدینگی به بازار سرمایه میتوان منفی در نماد مورد نظرخود را به عنوان فرصتی برای خرید در نظر گرفت. برای بازار فردا انتظار ارزش معاملات کمتری نسبت به امروز را داریم.

 

هر هفته از روز شنبه تا چهارشنبه، حوالی ساعت ۱۰ شب گزارش روزانه و پیش بینی بازار بورس برای روز آینده را از سایت کد بورسی بخواند.


درصورتی که تمایل دارید تا از خدمات ۲۵ درصد تخفیف کارمزد در بورس، مشاوره خرید …  بهره مند شوید میتوانید از طریق لینک زیر اقدام به ثبت نام نمایید. 

دریافت کد بورسیسریع و رایگان


برای دوستانتان بفرستید: