برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

گزارش بازار امروز ۹۹/۲/۱۰

ارزش معاملات با ریزش ۱۶ درصدی به کانال ۱۰ هزار میلیارد تومان برگشت. حجم معاملات نیز کاهش ۲۰ درصدی داشت. البته صف های سنگین نمادهای فولادی و پترو پالایشی یکی از علل این کاهش حجم است. اما شاخص کل رشد حدود ۴ درصد را تجربه نمود و به ۸۷۸٫۱۲۳ واحد رسید. شاخص هم وزن نیز با رشد ۳٫۳ % به ۲۸۵٫۶۶۷ واحد رسید. صنعت شیمیایی همچنان صدرنشین است و ۱۵% ارزش معاملات را به خود اختصاص داده است. بعد از آن به ترتیب فلزات اساسی (۶%) و دارویی ها (۶%) بیشترین سهم از ارزش معاملات را در اختیار داشتند. به نظر می آید که ردیف سوم سهم از ارزش معاملات هر روز مختص یک صنعت است. دارویی ها هم منتظر افزایش نرخ هستند. از شرکت های تولیدی و هلدینگ های این بخش می توان به دتولید، وپخش، تیپیکو، کاسپین، درهآورد و..اشاره نمود.

به گفته مدیرعامل پتروشیمی بوعلی سینا، این شرکت آماده حضور در بازار سرمایه است و احتمال اینکه تا تابستان وارد بازار سرمایه شود، زیاد است.
امروز رکورد شرکت کنندگان در عرضه های اولیه شکسته شد و تعداد کدهای بورسی به حدود ۲ میلیون۳۸۷ هزار کد رسید. این امر باعث شد در عرضه اولیه نماد غگیلا سهمیه هر کد از ۵۰ به ۱۵ سهم کاهش پیدا کند.

هر روز شاهد ورود موجی از نقدینگی به بازار هستیم. توصیه می شود به دنبال سهام eps محور رفته و در خریدهای خود دقت نمایید. همچنان سهام فلزی و معدنی و در کل سهام بزرگ و بنیادی به جهت سرمایه گذاری مناسب هستند. ارزش معاملات به لحاظ نموداری در جای حساسی هست و به نظر می رسد در روز شنبه به کانال ۱۲ هزار باز گردد. بازار همچنان صعودی است بنابراین از فروش های هیجانی پرهیز نمایید.

هر هفته از روز شنبه تا چهارشنبه، حوالی ساعت ۱۰ شب گزارش روزانه و پیش بینی بازار بورس برای روز آینده را از سایت کد بورسی بخواند.


درصورتی که تمایل دارید تا از خدمات ۲۵ درصد تخفیف کارمزد در بورس، مشاوره خرید …  بهره مند شوید میتوانید از طریق لینک زیر اقدام به ثبت نام نمایید. 

دریافت کد بورسیسریع و رایگان


برای دوستانتان بفرستید: