نحوه تغییر کارگزاری

نحوه تغییر کارگزاری و انتقال پرتفوی سهام – راهنمایی کامل تغییر کارگزار ناظر در بورس

وقتی تنها در یک کارگزاری حساب معاملاتی دارید و همه خرید و فروش ‌های خود را با همان حساب معاملاتی انجام دهید؛ کارگزار ناظر شما همان کارگزاری است که با آن همکاری دارید. چنانچه به هر دلیلی قصد داشته باشید کارگزار ناظر خود را تغییر دهید که یعنی قصد دارید کارگزاری خود را عوض کنید نیاز دارید تا نحوه تغییر کارگزاری و انتقال پرتفوی سهام خود به کارگزاری جدید را بلد باشید. همین اول بگم که تغییر کارگزاری به هیچ وجه سخت نیست و فرآیند پیچیده و نامعلومی ندارد و به سادگی و با دانستن مراحل کامل انتقال کارگزاری ، به سادگی قادرید کارگزاری خود را تغییر دهید.

بسیاری از افراد به دلیل سیستم معاملاتی کند کارگزاری خود، امکانات خوب کارگزاری دیگر، بسته های اعتباری خرید، هنگی در زمان خرید عرضه اولیه، سامانه های سریع و ساده تر، عدم تطبیق قیمت ها و حجم ها با سایت اصلی بورس، عدم پشتیبانی تلفنی مناسب کاربران و … به دنبال یادگیری نحوه تغییر کارگزاری هستند و یا شاید هم این اتفاق برای شما عزیزان پیش آمده باشد که در کارگزاری فعلی خود به منظور فروش سهام و یا حق تقدم ها و همین طور اعمال سهام جایزه در پرتفوی بورسی و … مشکل داشته باشید و به این فکر افتاده باشید که دیگر وقت آن رسیده است که کارگزاری خود را تغییر دهید و به کارگزاری بپیوندید که دیگر با این مشکلات مواجه نباشید. ما در این مطلب آموزشی قصد داریم تا مرحله به مرحله و با زبان ساده، نحوه تغییر کارگزاری و انتقال کامل پرتفوی سهام رو بهتون آموزش دهیم.

نحوه تغییر کارگزاری و انتقال پرتفوی سهام

به همان صورتی که خودتان میدانید در بورس ایران، تمامی معاملات سهام برای مشتریان حقیقی به وسیله کارگزاری‌ ها و یا کارگزار ناظر صورت می پذیرد. کارگزاری ‌ها واسطه‌ میان خریداران و فروشندگان هستند. در سیستم معاملاتی قدیمی، افراد قادر بودند سهام خود را در کارگزاری‌ های گوناگون بفروشند. به عنوان مثال چنانچه شخص در ۲ کارگزاری آگاه و مفید حساب معاملاتی می داشت و با حساب  آگاه خود ۲۰۰۰ سهم فملی می خرید، قادر بود ۲۰۰۰ سهم خود را به وسیله کارگزاری مفید هم بفروشد. در واقع یعنی هیچ الزامی به منظور یکسان بودن کارگزار خریدار و فروشنده وجود نداشت.

اما در سال ‌های اخیر با راه اندازی سیستم معاملاتی آنلاین، مفهوم تازه به عنوان کارگزار ناظر به قوانین بورس اضافه شده است، یعنی که سهامداران دارایی سهام خود را در هر نماد معاملاتی تنها قادرند به وسیله کارگزاری بفروشند که سهام خود را در آن خریده اند. اگر با همان شرایط مثال قبلی اقدام به خرید ۲۰۰۰ سهم فملی در کارگزاری آگاه کرده باشید؛ تنها قادرید به وسیله همان کارگزاری ۲۰۰۰ سهم فملی خود را بفروشید.

کارگزار ناظر ما کیست؟

همانطور که پیش تر هم خدمت شما عزیزان گفته شد، چنانچه تنها در یک کارگزاری حساب معاملاتی داشته باشید و همه معاملات خود را با همان حساب معاملاتی انجام دهید؛ کارگزار ناظر شما همان کارگزاری است که با آن کار می کنید، اما چنانچه دارایی سهام ‌تان در نمادهای معاملاتی گوناگون متفاوت است، کارگزار ناظر با توجه به سابقه‌ معاملاتی شما با کارگزاری‌ های گوناگون مشخص می شود. این بدین معنی است که در هر نماد معاملاتی با توجه به سابقه معاملاتی، کارگزار ناظر گوناگونی دارید. کارگزار ناظر همان کارگزاری است که در آن حساب معاملاتی تشکیل داده اید که می تواند؛ آگاه ، مفید ، فارابی و … باشد. نحوه اطلاع از کارگزار ناظر (کارگزاری) به این دو صورت است :

 1. تطابق گواهینامه نقل و انتقال و سپرده سهام
 2. مراجعه به سایت اینترنتی شرکت سپرده‌ گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به آدرس csdiran.com و مشاهده‌ کارگزار ناظر در بخش سرویس‌ های الکترونیکی به سهامداران.

نحوه تغییر کارگزاری

روشهای تغییر کارگزار ناظر

 1. از رایج ترین روش ها به منظور تغییر کارگزار ناظر این ‌است که سهامدار بعد از فروش تمام دارایی سهام خود در یک نماد معاملاتی، حداقل برای ۱ روز معاملاتی دارایی سهام خود را در آن نماد صفر نگه دارد تا در نخستین معامله آن نماد در کارگزاری بعدی، کارگزار ناظر نیز عوض شود.
 2. روش دوم این است که با مراجعه حضوری به کارگزارى مورد نظر خود و تکمیل فرم تغییر ناظر به منظور تعیین یا تغییر کارگزار ناظر و ارائه برگه خرید سهم اقدام نمایید (در این روش در صورتی که سهامدار سهم مورد نظر را نفروخته باشد، ضروری است برگه خرید سهم را از کارگزاری مبدا یا سایت سپرده گزاری بگیرید و به کارگزاری مقصد ارائه دهد)
 3. روش سوم این است که با مراجعه حضوری به شرکت سپرده‌ گذاری مرکزی و یا دفاتر خدماتی پیشخوان دولت بروید و با ارا‌ئه‌ اصل کارت ملی و شناسنامه و تکمیل و تحویل فرم درخواست تغییر کارگزار ناظر را ارائه دهید (نکته جالب توجه این است که با توجه به روش های اول و دوم که ساده تر است و نیاز به مراجعه حضوری کم تر است، استفاده از روش ۳ دیگر طرفداری ندارد)


نحوه تغییر کارگزاری در کارگزاری آگاه – راهنمای گام به گام

در ابتدا باید گفت که انتقال ناظر در کارگزاری آگاه احتیاجی به مراجعه حضوری نخواهد داشت و به سادگی و با دریافت کد آنلاین خود را از سایت ex.agah.com می توانید در سامانه آساتریدر کارگزاری آگاه و در بخش تغییر کارگزار ناظر نسبت به تغییر ناظر سهام خود به صورت غیر حضوری اقدام نمایید. چنانچه آخرین خرید خود را در یک نماد، با کارگزاری آگاه انجام داده ‌اید، به منظور ارسال درخواست، قادرید به بخش درخواست ‌ها و گزینه درخواست انتقال ناظر بروید و با استفاده از آیکن + پنجره درخواست جدید برای شما عزیزان نمایان خواهد شد. آیکن + در عکس زیر برای شما نمایش داده شده است:

نحوه تغییر کارگزاری

نماد خود را انتخاب نمایید و درخواست خود را برای کارگزاری بفرستید. در نظر داشته باشید که در ادامه انجام این فرآیند، درخواست شما به وسیله کارشناسان قسمت اوراق بهادار بررسی می شود و در صورتی که منع قانونی به منظور انتقال ناظر وجود نداشته باشد، کارگزار ناظر شما عوض خواهد شد و کارگزاری آگاه تحت عنوان ناظر نماد شما نام خواهد گرفت و من بعد قادرید تمامی خرید و فروش های خود را از سیستم های معاملاتی این کارگزاری انجام دهید و از تمامی خدماتی که پیش از این تنها مختص به کاربران این کارگزاری بوده است، استفاده نمایید.


درصورتی که تمایل دارید تا از خدمات ۲۵ درصد تخفیف کارمزد در بورس، مشاوره خرید …  بهره مند شوید میتوانید از طریق لینک زیر اقدام به ثبت نام نمایید. 

دریافت کد بورسیسریع و رایگان


این نکته ها را در این زمینه در نظر داشته باشید که در صورت بدهکاری به کارگزار قبلی، قابلیت تغییر کارگزار ناظر برای شما وجود ندارد و باید با کارگزاری قبلی که در آن به انجام معاملات مختلف پرداخته اید، تسویه حساب نمایید. نکته دیگر این که نحوه تغییر کارگزاری و عوض کردن ناظر بازار ، یک روز پس از انجام آخرین معامله شما عزیزان امکان پذیر خواهد بود. برای نمادهایی که در کارگزاری پیشین شما، فریز شده اند، امکان تغییر کارگزار ناظر وجود نخواهد داشت.

این موضوع هم در میان مردم به اشتباه برداشت میشود؛ اینکه کارگزاری خود را تغییر می دهید به کد بورسی و تغییر کد بورسی شما ارتباطی نخواهد داشت و کد بورسی شما عزیزان، کد منحصر به فردی شامل ۳ حرف از نام خانوادگی شما و ۵ عدد در ادامه است که تنها یک بار دریافت شده و در تمامی کارگزاری ها هم تغییری نخواهد کرد و در واقع تا انتها با شماست. آخرین نکته که باید در این خصوص مد نظرتان باشد این است که ارسال درخواست تغییر کارگزاری (تغییر کارگزار ناظر)، به سادگی و با موبایل و یا کامپیوتر شخصی شما عزیزان امکان پذیر می باشد و همان طور که پیش تر هم ذکر شد، به هیچ وجه کار سخت و پیچیده ای نخواهد بود.

خلاصه متن

به صورت خلاصه باید گفت که برای انجام معاملات و تغییر کارگزاری به آگاه ابتدا به وسیله سایت آگاه اکسپرس ثبت نام نمایید و جهت احراز هویت به دفاتر پیشخوان مراجعه فرمایید. پس از صدور کد معاملاتی دسترسی “کاربر تستی” شما به دسترسی “مشتری” تبدیل خواهد شد. بعد از این فرآیند به وسیله منوی اصلی سامانه و انتخاب گزینه “تغییر کارگزار ناظر” قادر خواهید بود دارایی خود را به کارگزاری آگاه انتقال دهید. به منظور ارسال درخواست قادر هستید به بخش درخواست ‌ها و گزینه درخواست انتقال ناظر مراجعه نمایید. با استفاده از آیکن + پنجره درخواست جدید برای شما عزیزان نمایان خواهد شد. نماد خود را انتخاب کرده و درخواست خود را برای کارگزاری ارسال نمایید. درخواست شما به وسیله کارشناسان قسمت اوراق بهادار بررسی شده و در صورتی که منع قانونی برای انتقال ناظروجود نداشته باشد، کارگزار ناظر شما تغییر می کند و کارگزاری آگاه به عنوان ناظر نماد مدنظر شما خواهد بود.

برای دوستانتان بفرستید:
Posts created 470

62 thoughts on “نحوه تغییر کارگزاری و انتقال پرتفوی سهام – راهنمایی کامل تغییر کارگزار ناظر در بورس

 1. من کل سهام یک شرکت رو بعد از افزایش سرمایه فروختم بهمین خاطر سهام جایزه یه پر تفوی من اضافه نشده
  گفتن که برای اینکار باید تغییر ناظر بدم
  ممکنه مراحل کار رو راهنمایی بفرمایید

 2. سلام من کارگزاری آگاه دارم که در تقاضای وجه بر به مشکل خورده وحسابی تعریف نشده براش اگه کارگزاری مو تغییر بدم میتونم از طریق کارگزاری جدید پولی که در آگاه دارم بکشم بیرون ممنون میشم راهنمایی کنین

 3. سلام
  ببخشید من یکی از دوستانم رفته ثبت نام کرده اما اونجایی که براش ثبت نام کردن بدون اینکه به خودش بگن توی مفید براش ثبت نام کردن
  حالا میخواد به آگاه بیاد باید چه کارهایی بکنه تا آگاه بشه کارگزار ناظر و فقط همون کارگزاری رو هم داشته باشه ؟
  البته مرحله نهایی که بعد از احراز هویت باید مدارک رو از طریق دفتر خدماتی ارسال کنه رو انجام نداده

  1. سلام دوست عزیز
   برای آگاه باید احراز هویت مجدد شود و بعد از دریافت کد بورسی از آگاه، گزینه تغییر کارگزار ناظر را در پنل آگاه استفاده کند.

  2. به دوستت بگو مفید صد پله از آگاه بهتره. یه موقع این کارو نکنه ها. کارگزاری من آگاهه و الان هشت روزه نتونستم وارد پرتفویم بشم. هرکی آگاه داره همین مشکلو داره

  3. عزیزم بهتر همون مفید باشه.آگاه که کلا هنگ کرده.۲تا سهم اولیه نگرفتند.به مفیدیا سهم بیشتر رسیده.

 4. سلام.من برای دیدن سهام عدالتم رفتم تو سایت سرمایه و دانش بعد خودکار اون بدون اجازه از من شده کارگزار من.هیچ فعالیتی هم ازش دیده نمیشه.دو هفتست برداشت ۳۰%سهام رو زدم ولی خبری نیست.
  چیکار کنم؟

 5. سلام من حودو ۱۰سال پیش ی مقدار سهام از شرکت وتوصا خرید کردم ک ی برگه بهم دادن الان بخوام همینه وارد پرتفویم کنم باید چکار کنم

  1. باید این سهم را خریداری کنید مجددا و یا برگه سهم را به کارگزاری مقصد منتقل و تغییر کارگزار ناظر بدهید تا در پرتفوی شما بشیند

 6. سلام
  بنده دارا مجموعه ای از نمادهای مختلف در پرتفوی خود هستم.تصمیم‌دارم از کارگزاری آگاه به یک کارگزاری دیگر بروم.اگر امکان دارد مراحل کار را توضیح دهید؟

 7. سلام من کارگزاریم آگاهه دقیقا لطفا مرحله به. مرحله بگین باید چیکار کنم برم یه کارگزاری دیگه.

 8. سلام اگه من این کارو کنم پورتفوی من هم جابجا میشود و میتونم در کارگزاری دیگه بغیر اگاه خریدوفروش کنم

 9. یه سوال داشتم ادمین جان
  من اگه یک کارگزاری دیگر ثبت نام کنم
  سهم هایی که دارم میتونم انتقال بدم یا دارایی که داخل کارگزاری قبلی دارم این موضوع رو متوجه نشدم
  یا جفتش؟

  1. سلام بله منتقل میشود
   همچنین همزمان هم در هر دو کارگزاری میتوانید فعالیت داشته باشید.

 10. سسلام ممنونم از این سایت سریع تون خیلی خوب و راحت کارمو راهه انداخت
  سپااااااس

 11. با سلام و خداقوت
  من میخواستم کارگزاری ام تغییر بدم کدوم یکی از کارگزاری ها مثل آگاه گزینه تغییر ناظر دارند یا همان تغییر کارگزار ناظر رو دارند
  ممنون از راهنماییتون

 12. با سلام با اینهمه توضیحات بالامعلوم نشد
  اگر کسی خواست مثلا از کارگزاری آگاه به مفید تغییر کارگزاری بده آیا بایداز پرتفوی آگاه وارد شده واقدام نماید یا از مفید

 13. سلام من کارگزاريم آگاه هست ميخام عوض کنم میشه راهنماييم کنید درضمن ميخام شروع به خرید کنم از چه مبلغی شروع کنم .و بنظر شما چه سهامی بگیرم که ابتدا سودکنم ممنون از راهنمايي تون میشم

 14. سلام.کارگزاری آگاه قبلا خوب بود ولی الان اگه بخوای یه سهمی را بفروشی ویا کنسل کنی بعلت کند بودن وهنگ کردن سیستمهای آگاه بسیار متضرر خواهی شد.

 15. سلام.کارگزاری آگاه قبلا خوب بود ولی الان اگه بخوای یه سهمی را بفروشی ویا کنسل کنی بعلت کند بودن وهنگ کردن سیستمهای آگاه بسیار متضرر خواهی شد.

 16. ‏سلام
  من می‌خواستم کارگزاریمو تغییر بدم
  رفتم واسه کارگزاری مفید کد گرفتم از تو اکانتم رفتم قسمت تغییر کارگزار
  نوشته بود اگه میخواید سهامی رو که قبلا خریدید به کارگزاری مفید انتقال بدید اسمشو بنویسید و درخواستو ثبت کنید
  منم کردم این کارا
  حالا الان تو اون کارگزاری اولیم کل سهامم قرمز شده ولی تو مفید چیزی اضافه نشده بهم
  الان که راه‌های تغییر کارگزار رو تو سایت شما خوندم استرس گرفتم، چون حضوری مراجعه نکردم ( روش دوم و سومتون) و سهامی که خریده بودم هم نفروختم ( روش اولتون) میشه راهنمایی کنید لطفا ؟؟!

 17. سلام داریکم خریدم هم خودم هم شوهرم برای خودم آمد ه ولی برای شوهرم نیومده کارگزاری هردوتامون مفیده چیکار کنم نمیخوام هم کارگزاری روعوض کنم راهی داره

 18. سلام
  من توسط اکانت دوستم سهام یک نماد رو خریدم.
  آیا میتونم این سهام رو به اکانت خودم منتقل کنم؟
  یا میتونم فقط همین سهام رو در پرتفوی یک کارگزاری دیگر مدیریت کنم؟
  ممنون

 19. سلام وقت بخیر یک هفته پیش برای دارایکم درخواست تغییر کارگزاری مفید دادم بلاتکلیف مونده بود .امروز لغو کردم توو شرح توضیح بدم براشون که متاسفانه میگه درخواست نماد دارا یکم دادید درصورتیکه من لغو کردم حالا موندم چیکار کنم

  1. منم همین مشکل و دارم تغریبا. تغییر کارگزار زدم برای دارا یکم، بعد اشتباهی کنسل کردم. الان نمیزاره دوباره تغییر کارگزار بزنم.

 20. سلام
  من غیر از اگاه کارگزاری دیگه نیستم اما از یه نماد خرید کردم که نصف سهام سپرده گزاری شده مابقی نه .میشه راهنمایی کنین تعداد سهم واقعی رو نمیتونم بفروشم با تغییر ناظر درست میشه.

 21. سلام وقت بخیر..من قبلن افق کورش بودم یه مقدارسهم بهم دادن ..بعد چند ماه تسویه هنوز به پرتفوی من نمیاد چکار کنم؟؟؟؟

 22. سلام من سهام دارایکم رو از سایت بانک ملی گرفتم با تغییر کارگزار انتقال به پتوی آگاه دادم اما فقط تعداد سهام نشون داده میشه و مبلغش به داراییم اضافه نشده

 23. سلام
  من تا به حال از کارگران ی آگاه استفاده کردم اما به دلایلی درخواست تغیر کارگزاری رو در دفتر پیشخوان انجام دادم که منتظر رمز ورودم.لذا با توجه به خرید سهام در کارگزاری آگاه آیا میتونم تمامی سهام خریداری شده را به کارگزاری جدید انتقال بدم
  با تشکر

 24. سلام من برای سهام عدالت دخترم درپیش خوان دولت کارگزاری آگاه راانتخاب کردم ولی الان نمی توانم دارایی سهام عدالت دخترم راببینم وقتی به سایت مراجعه می کنم پیام می دهد شماره موبایل شما تایید کارگزاری نمی باشد وهرچه شماره دیگری هم میدهم تایید نمی کند راهنمایی بفرمایید.

 25. سلام خسته نباشید. میخواستم بدانم منظور از پیام زیر چیست؟
  ( نحوه تغییر کارگزاری و عوض کردن ناظر بازار ، یک روز پس از انجام آخرین معامله شما عزیزان امکان پذیر خواهد بود. برای نمادهایی که در کارگزاری پیشین شما، فریز شده اند، امکان تغییر کارگزار ناظر وجود نخواهد داشت )
  سوال دوم اینکه چه مدت زمان طول میکشد تا یک سهام از طریق تغییر کارگزار ناظر منتقل شود و در این مدت زمان، آیا سهام مورد نظر در پرتفوی مبدا دیده می شود یا خیر؟

 26. سلام، من قبلا از بانک پاسارگاد سهم داشتم می‌خوام انتقال بدم به آگاه, تغییر کارگزار ناظر رو زدم و کد گواهینامه و عکس گواهینامه هم فرستادم ولی تا حالا جوابی نیومده

  1. سلام دوست عزیز
   با توجه به حجم بالای انتقال ها، این فرآیند چند روزی زمان خواهد گرفت.

   1. سلام وقتتون بخیر من درخواست فروش در کارگزاری اقتصاد بیدار دادم ولی الان نزدیک یک ماهه هنوز هیچ نتیجه ای نگرفتم… آیا امکانش هست من کارگزاری رو عوض کنم

    1. سلام بله دوست عزیز
     طبق راهنمایی که در مطلب بالا انجام شده اقدام به تغییر کارگزاری خود نمایید.

    2. سلام. اگر منظورتون سهام عدالت هست باید بگم خیر امکان نداره. میتونید با ۱۵۹۶ تماس بگیرید و ببینید ناظر سهام عدالتون کیه و ناظر سهام عدالت قابل تغییر نیست.
     ضمنا کارگزاری ها به صورت جمعی درخواست فروش سهام عدالت رو میزنن ولی رسیدن پول اون به دست مشتری توسط سپرده گذاری مرکزی انجام میشه و ربطی به کارگزاری نداره و ممکنه این پروسه یک هفته ای و یا ۱ ماهه انجام میشه.

 27. سلام. وقت بخیر،من کد بورسی از کارگزاری شهر گرفتم ولی هنوز هیچ سهامی نخریدم، میخوام کارگزاریمو عوض کنم، از مطلب بالا چیزی حالیم نشد، اگه میشه راهنماییم کنین و اینکه چقدر زمان میبره روند تغییر و کی میتونم سهم بخرم. ممنون

 28. سلام خسته نباشید من حدود چند سال پیش از شرکت سصوفی مقداری سهم خریدم بهم برگ دادن الان چطوری میتونم اینارو وارد اکانتم تو کارگزاری مفید کنم ممنون میشم راهنمایی کنید.

 29. با سلام خدمت شما دوست عزیز من چند وقت پیش مقداری سهام جایزه بهم تعلق گرفته ولی داخل سپرده های پرتفوی خودم نداشتم و نمیتونستم ازش استفاده با پشتیبانی کارگزاری آگاه تماس گرفتم گفتن تغییر کارگزار ناظر رو بزنم درست میشه الان با این کار بقیه سهام هایم هم دیگه نمیتونم بفروشم بنظر شما باید چکار کنم که داخل سبد پرتفوی خودم برگرده، و اینکه نمیخوام کارگزاری ام رو عوض کنم
  ممنون میشم اگه راهنمایی کنید بزرگواری کردید

 30. سلام من در کارگزاری مفید هستم و جدیدا به فارابی هم ملحق شدم
  و چون پورتفوی شلوغی دارم میخوام یه چی مثله ارز اولیه ها رو به فارابی منتقل کنم . آیا برای فروش باید دوباره به مفید منتقل و بفروشم ؟؟؟

 31. سلام
  درخواست تغییر ناظر دادم ! و انجام شد حالا برای اینکه تو قسمت دارایی اطلاعاتم کامل بشه باید اطلاعات قیمت خرید سهم وارد بشه ! چطور اینکارو انجام بدم

 32. چندسال پیش،مقداری سهم از وتوصا و وبشهر خریدم.دوسال پیش رفتم برگه سهامم که افزایش سهم خورده بود روازشرکت ها گرفتم.تغییر کارگزار ناظر رو زدم بعد یه هفته نوشت درخواست شما به علت نداشتن دارایی درشرکت لغو گردید.مشکل کجای کاره؟درسامانه سمات هم نشون نمیده ولی تو امور سهام داران شرکت ها که میرم نشون میده کارگزارشم نوشتهcsd کد بورسی رو برگه سهامم هردوش فرق داره باهم.لطفا راهنمایی کنید ممنون

 33. سلام، ببخشید من میخام کارگزاری رو تغییر بدم پولی که تو کارگزاری قبلی دارم چطور انتقال بدم به کارگزاری جدید؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

 34. سلام وقتتون بخیر من چندین سال پیش سهام پدیده شاندیز خریداری کردم و ورشکست شد. الان سهام پدیده شاندیز تحت عنوان گشان وارد فرابورس شده است و کارگزاری این رو cds زده. من خودم الان کارگزاری اگاه هستم خواستم بدون برای اینگه از کارگزاری cds که فرایند معاملات در این غیرفعال هست چجوری به کارگزاری اگاه انتقال بدم تا بتونم تعداد سهامم رو در سبد سهام اگاه ببینم و قابلیت خرید و فروش داشته باشه. ممنون میشم راهنمایی کنید. در قسمت تغییر کارگزار ناطر که میرم ازمون یه سری گواهی نقل و انتقال سهام به کارگزاری اگاه میخواد که من ندارم. یه راهنمایی بفرمایید چجوری کترگزاری cds رو به اگاه تغییر بدم

 35. سلام
  من در کارگزاری اقتصاد بیدار سهم خریدم و کارگذاریمو عوض کردم کارگذاری مفید زدم چطور میتونم سهمی که خریدم رو انتقال بدم
  میشه لطفا راهنمایی کنید.

 36. با سلام من سهام عدالتم را با کارگژاری سامانه سعدی به فروش کذاشتم که متاسفانه پول واریز نمیکنه چطوری میتوانم به کار گژاری دیگر تغییر دهم

 37. سلام من کارگذاری اگاه سهام دارم خانمم هم کارگذاری اگاه سهام داره ایا میشه سهام های منو به کارگذاری خانمم انتقال بدم یک جا بشه چون نمیشه فروخت از طرفی بفروشم کلی ضرر میکنم

 38. سلام ، تغییر کارگزاری من با موفقیت انجام شده ،فقط در کار گزاری قبلیم تعداد سهامی که تازه در کارگزاری جدید فروخته ام، را چطور در پرتفوی کارگزاری قبلیم کم کنم ؟؟

 39. سلام من دو تا از سهم ها از مفید را به اگاه انتقال دادم ولی فقط تعداد رو مشخحص کرده در اگاه و ارزش مالی و و… همه صفر است چکار باید کنم

  1. سلام ممنون از توجهتون
   شما الان باید یک تراکنش دستی روی اون سهمی که تغییر کارگذار ناظر دادید اعمال کنید به این صورت که مثلا ۱۰۰ سهم خودرو رو از مفید به آگاه انتقال دادید؛ الان همه انتقال انجام شده ولی دارایی شما صفر هستش. شما یک تراکنش دستی در آگاه روی سهم خودرو انجام بدید و ۱۰۰ سهم خودرو رو به قیمت روز در تراکنش دستی وارد کنید و تایید کنید. بعد از یکی دو روز این اعمال قطعی میشه و امکان خرید و فروش اون ۱۰۰ سهم خودرو در پنل کارگزاری آگاه برای شما وجود خواهد داشت.

 40. سلام من تغییر کارگزاری رو انجام دادم سهمای من وارد پرتفوی آگاه شدن ولی مبلغ خرید و کل قیمت سبد وارد نشده و فقط قیمت روز سهم و تعدادش هست
  نمیشه کاری کرد که قیمت ها بیاد چون من اصلا الان نمی‌دونم قیمت کل سبد چقدر هست ممنون

  1. سلام روزتون بخیر
   متوجه هستم چی میگین؛ برای اینکه همه چیز به حالت اول برگرده، یک سفارش دستی در پنل کارگذاری آگاهتون روی سهام های مورد نظرتون ایجاد کنید، که دقیقا مطابق تعداد و قیمت سهامی هستش که داشتید تا این موضوع اوکی بشه.
   این کار رو کردید، چند روزی صبر کنید، تا دارایی سهامتون اتوماتیک اوکی بشه و بعد از اون می تونید سهامتون رو خرید، فروش و یا مدیریت کنید.

 41. سلام من به اشتباه تعغیر کار گزار ناظر دادم و الان سهامم نیست تو پرتفویم باید چیکار کنم برگردا

  1. سلام
   باید شرایط دقیقی که اتفاق افتاده رو توضیح بدید تا بتونم راهنماییتون کنم.
   ولی اگر در کارگزاری مقصد اشتباه کردید، میتونید از بخش تغییر کارگزار ناظر اون اشتباه رو اصلاح و یا پاک کنید و مجددا تغییر کارگزار بدید
   این رو هم در نظر داشته باشید که بعد از ثبت تغییر کارگزار ناظر، چندین روز زمان نیازه تا سهام منتقل بشه و بعد از این که انتقال پیدا کرد هم باید روی همون نماد، یک تراکنش دستی تنظیم کنید تا دارایی سهامتون هم منتقل بشه و بتونید خرید و فروش داشته باشید.
   باز اگر راهنمایی دقیق تر میخواید، دقیق توضیح بدید تا راهنماییتون کنم.
   روز خوش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + یک =

مطالب مرتبط

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top