برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

بهترین صنعت برای سرمایه گذاری

بهترین صنعت برای سرمایه گذاری

پیشنهاد میکنیم قبل از شروع مطالعه این مقاله مطلب زیر را مطالعه نمایید:

چکیده

بهترین صنعت برای سرمایه گذاری در بورس دقیقا کجاست؟ از چه طریق بهترین صنایع سودآور و زودبازده در بورس را پیدا کنیم؟ آیا می توانیم با کسب مهارت در زمینه ی بورس ، بهترین صنعت برای سرمایه گذاری را پیدا کنیم؟

ما به شما می گوییم که بله شما هم می توانید با مطالعه ی این مطلب به راحتی بهترین بازار برای سرمایه گذاری در بورس را بیابید و جلوی خسارت مالی و سقوط ارزش سهام خود را گرفته و سود زیادی به جیب بزنید.بازارهای بورس را از لحاظ معیارهای زیر بسنجید تا بتوانید بهتری بازار سرمایه گذاری را تشخیص دهید و در آن به خرید سهام بپردازید.

رشد سود

به دنبال روند رشد درآمد یک شرکت باشید. با گذشت زمان ، آیا درآمد به طور کلی افزایش می یابد؟ اگر چنین است ، این یک نشانه بسیار خوب است که شرکت در حال انجام کارهایی صحیح است. لازم نیست شاهد افزایش چشمگیر برای یک شرکت باشید که انتخاب خوبی باشد. حتی بهبود کوچک و منظم در مدت زمان طولانی می تواند یک شاخص مثبت باشد.

ثبات

ماهیت بورس سهام حداقل روز به روز و سال به سال در نوسان است. در برخی مقاطع ، یک شرکت قصد دارد ارزش خود را در بازارها از دست بدهد. اما آنچه در واقع اهمیت دارد ثبات بلند مدت است. به طور کلی ، خطوط ارزش سهام شرکت های با ثبات ، صاف و صعودی هستند. در مورد شرکتهای جداگانه و غیر وابسته نیز جستجو کنید. شرکتی که رکود را پشت سر گذاشته و دوباره به عرصه ی بازار بورس برگشته نیز می تواند بازار سودآور و مناسبی برای رشد ارزش سهام شما باشد چرا که تمام تلاش خود را در اوایل برگشت خواهد کرد تا دوباره دچار رکود نشود.

قدرت نسبی در صنعت

سعی کنید در صنایعی در بورس سرمایه گذاری انجام دهید که تعداد نمایندگی های فراوانی در کشور دارند.البته این موضوع را نیز بررسی کنید که آیا این صنعت می تواند آینده ی درخشانی داشته باشد یا خیر؟ همچنین باید به این نکته توجه کنید که شرکت در کجا قرار دارد. آیا در برابر رقبا به خوبی موفق عمل کرده است ؟ آیا مزیتی وجود دارد که به آن امکان رقابت دهد؟ اگر چنین است ، شما ممکن است یک بازار برنده پیدا کرده باشید.

نسبت بدهی به سهام

همه شرکت ها بدهی دارند حتی Amazon.com (تیک: AMZN) و اپل (AAPL). اما این بدان معنی نیست که شما نمی توانید از این بدهی به عنوان شاخص در هنگام سرمایه گذاری استفاده کنید. مراقب شرکت هایی با سطح بدهی بالا نسبت به حقوق صاحبان سهام خود باشید. برای یافتن این عدد ، کل بدهی های موجود در ترازنامه شرکت را براساس کل سهام سهامدار تقسیم کنید. برای افرادی که تحمل ریسک کمتری دارند ، این تعداد باید ۰٫۳ یا کمتر باشد. استثنائاتی نیز وجود دارد. به عنوان مثال ، به نسبت بدهی به سهام در یک صنعت نگاه کنید. در صنعت ساختمان با اتکا به بودجه بدهی ، نسبت بالاتری قابل قبول است. فقط مطمئن شوید که انتخاب شما مطابق با هنجارهای صنعت است.

نسبت قیمت به درآمد

احتمالاً این مورد را در مباحث بورس دیده اید. نسبت P / E معیار سنجش چگونگی عملکرد سهام نسبت به درآمد شرکت را ارائه می دهد. در هنگام استفاده از استراتژی های تحلیل بنیادی و سرمایه گذاری ارزش ، نسبت P / E یک شاخص اصلی محسوب می شود. برای یافتن نسبت P / E ، قیمت سهم فعلی را بر درآمد هر سهم تقسیم کنید.به عنوان مثال اگر شرکتی ۴۰ دلار برای هر سهم معامله کند ، و سود هر سهم ۲٫۵۰ دلار باشد ، نسبت P / E  برابر با ۱۶ است. هرچه نسبت P / E بالاتر باشد ، احتمال آن وجود دارد که در آینده ی آن صنعت یا مجموعه یا کارگزار رشد چشمگیری رخ دهد. بهره گیری از نسبت ذکر شده یعنی P / E در هنگام سرمایه گذاری،برای انتخاب و یافتن بهترین بازار، کافی نیست ، اما مقایسه شرکت ها در همان صنعت یا بخش می تواند مفید باشد.

 

مدیریت

چقدر به افراد بالای یک شرکت اعتماد دارید؟ آیا رهبری آنها موجب ارتقاء فرهنگ پایدار و ماندگار در شرکت می شود؟ آیا شرکت نوآور است؟ انطباقی است؟ آنها چگونه می توانند به شرکت و جامعه اقتصادی کمک کنند؟ یک شرکت با مدیریت خوب غالباً شرکتی است که از ارزش سهام مناسبی برخوردار باشد و روند آن بالاتر باشد. ورشکستگی ها را هم در نظر بگیرید. شرکتی با قدرت پایدار می تواند رکودها و یا کمبودها و مشکلات کوتاه مدت را پیش بینی کند به خصوص اگر یک تغییر مدیریتی حرکت رو به جلو را تحریک کند. سنجیدن نتیجه ی یک ورشکستگی کار دشواری است اما می تواند در تشخیص بهترین بازار برای سرمایه گذاری به شما کمک چشمگیری نماید.

 

سود سهام

بسیاری از سرمایه گذاران دوست دارند هنگام انتخاب سهام های فردی به سود سهام نگاه کنند. شرکتی که سود سهام خود را پرداخت می کند غالباً دارای درجه ثبات است و می توان تا حدود زیادی برای سرمایه گذاری و خرید سهام به آن اعتماد و تکیه نمود به ویژه اگر با یک برنامه ی خاص در طی چند دهه ی گذشته ،سود مشخصی را به سهامداران خود داده باشد.پس با توجه به توضیحات مذکور ، مراقب شرکت هایی باشید که بازده بسیار بالایی دارند.

نتیجه گیری

چیزهایی که برای بهترین صنعت برای سرمایه گذاری باید بدانید.

در اینجا هفت مورد وجود دارد که یک سرمایه گذار هنگام انتخاب بازار سهام باید در نظر بگیرد:

رشد سود

ثبات

قدرت نسبی در صنعت

نسبت بدهی به سهام

نسبت قیمت-درآمد

مدیریت

سود سهام

برای دوستانتان بفرستید: