برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

نمودار وضعیت ارزها در بازار فارکس ۲۰۲۰

در گزارشی که بانک گلدمن‌ ساکس از پیش‌بینی خود درباره ارزها در ماه میلادی گذشته منتشر کرد، تحلیلگران این بانک پیش‌بینی خود را از روند ارزها در سال ۲۰۲۰ ارائه کردند.

در این پیش‌بینی ۳۳ ارز مطرح دنیا مورد بررسی قرار گرفتند که نتایج آن را می‌توان در نمودار زیر با جزئیات بیشتر مشاهده نمود.


پیش‌بینی گلدمن ساکس از روند ارزها در سال ۲۰۲۰

معمای دلار

طبق گفته تحلیلگران این بانک، هیچ فرصت قابل توجهی (حتی کوتاه مدت) برای دلار در سال میلادی جاری وجود نخواهد داشت. همچنین آنان معتقدند که دلار کاهشی بین ۱٫۵ تا ۲ درصد را تجربه خواهد کرد. البته آن­ها بیان کردند که اگر شاهد مواردی همچون بازگشت قوی یورو، افزایش تعرفه­‌ها در چین و کاهش نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا باشیم، شیب نزول نرخ دلار آمریکا بیشتر نیز خواهد شد.

شاید برای شما مفید باشد:

محافظت از پوند توسط محافظه‌کاران

همچنین این بانک برای پوند انتظار دارد که با پیروزی محافظه‌کاران در انتخابات بریتانیا، مسیر صعود این ارز هموار می­‌شود؛ چون ارز مورد علاقه آن­ها برای سه ماه اول سال ۲۰۲۰ است.

یورو و چشم‌انداز مثبت پیش رو

تحلیلگران این بانک در مورد یورو یادآور شدند که مدل آن­ها نشان‌دهندۀ این است که یورو در حال حاضر ۱۵ درصد زیر ارزش واقعی خود قیمت‌گذاری می‌شود؛ اما چون مطمئن نیستند که رشد ناشی از این مسئله سریع اتفاق خواهد افتاد، رشد ۱.۱۵ درصدی را در ۱۲ ماه آینده پیش بینی می­کنند.

پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید:

ین؛ ناجی احتمالی اقتصاد جهانی

بانک آمریکایی گلدمن ساکس ین را با بازدهی ۳٫۷ درصدی در دوازدهماه اخیر، به عنوان بهترین بازیگر ارزها می­‌داند. همچنین تحلیلگران این بانک در سال پیش رو یک افزایش ۱ درصدی دیگر را برای ین پیش‌بینی می‌کنند؛ اما اعتقاد دارند که ین مانع یک رکود اقتصادی بزرگ می‌­شود. با این حال برای ۳ ماه آینده، فاز اول توافق آمریکا و چین را به عنوان اثر گذارترین عامل بر ین می­‌دانند.

برای دوستانتان بفرستید: