برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

دلایل ریزش بیت کوین دقیقا چیست؟

دلایل ریزش بیت کوین در روزها و هفته های اخیر چیست؟ تا به حال به این فکر کرده اید که دنیای ارز دیجیتال و به خصوص بیت کوین که پادشاه رمزارزهاست، با توجه به این که غیرمتمرکز در حال فعالیت است، چرا تا این اندازه می تواند به اخبار و حواشی ایجاد شده واکنش نشان دهد و نوسانات قیمتی را تجربه کند؟ آیا دلایل ریزش بیت کوین تنها صحبت های ایلان ماسک است و یا این که محدودیت هایی که اخیرا دولت چین برای ارزهای دیجیتال مختلف اعمال کرده است موجبات این ریزش قیمتی شدید را برای بیت کوین و به همراه آن سایر ارزهای دیجیتال را فراهم کرده است؟ در این مطلب پاسخ این سوالات را به صورت مختصر خواهیم داد و دلایل ریزش بیت کوین را به صورت کامل بررسی خواهیم کرد، پس همراه سایت کد بورسی باشید.

دلایل ریزش بیت کوین

سوالی که اخیرا خیلی به گوش ما می رسد این است که چرا بازار بیت کوین که در اصل نباید از هیچ کشور، نهاید یا شخصی الگوهای قیمتی بگیرد و به نوعی رفتارهای قیمتی آن باید بر اساس نظام عرضه و تقاضا باشد.


در صورتی که تمایل دارید در ارزهای دیجیتال مثل بیت کوین، اتریوم و … سرمایه گذاری امن کنید و از امتیاز ۱۰ درصد تخفیف کارمزد در معاملات رمزارزها بهره مند شوید، میتوانید از طریق لینک زیر اقدام به ثبت نام نمایید؛

ثبت نام رایگانسرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال


چرا اخیرا با توجه به دلایلی که در ادامه عنوان می کنیم، دچار نوسان قیمتی شدید منفی شده است و قیمت آن تا حدود ۵۰ درصد افت را تجربه کرده است؟ این سوالی است که قصد داریم در این مطلب مختصر دلایل ریزش بیت کوین را بررسی کنیم.

۱) اخبار منفی منتشر شده

اگر بخواهیم روند قیمتی بیت کوین را از نظر فاندامنتالی مورد بررسی قرار دهیم، درخواهیم یافت که ماه های گذشته اخبار مثبت زیادی در این بازار به گوش نرسیده اند و در عوض اخبار منفی که از طرف اشخاص و دولت های تاثیرگذار در دنیای کریپتوکارنسی منتشر شد، یکی از دلایل اصلی سقوط قیمتی بیت کوین و به دنبال آن سایر ارزهای دیجیتالی به حساب می آید.

علت ریزش بیت کوین چیست

محدودیت هایی که دولت چین بر روی نهادهای مالی برای فعالیت در بازار کریپتو اعمال کرده بود، همچنین محدودیت هایی که دولت ترکیه در نظر گرفته بود و حاشیه هایی که ایلان ماسک؛ ثروتمندترین آدم جهان در راستای ناکارآمد بودن بیت کوین اعلام کرده بود، از مهم ترین دلایل ریزش بیت کوین در روزها، هفته ها و ماه های اخیر به حساب می آیند.

۲) اصلاح قیمت بیت کوین پس از رشد ۱۰۰۰ درصدی

در نظر تکنیکالی اگر بخواهیم علت ريزش بيت كوين را مورد بررسی قرار دهیم، باید گفت که بعد از رشد بیش از ۱۰۰۰ درصدی بیت کوین و همچنین سایر ارزهای دیجیتال، بازار رمزازرها به یک اصلاح قیمتی و زمانی مناسب برای ادامه رشد منطقی و طبیعی خود نیاز داشت تا بتواند زمینه های رشدهای بیشتر را در آینده برای خود فراهم کند.

تحلیل روند اخیر قیمتی بیت کوین از نظر تکنیکالی و فاندامنتالی رو از زبان کارشناس بازار کریپتو (شایان رضاپور نیکرو) در این ویدیو می توانید بصورت خلاصه تماشا کنید؛


نتیجه گیری و کلام پایانی

به صورت کلی توصیه می شود که افرادی که برای ترید و نوسان گیری در بازار ارزهای دیجیتال اقدام می کنند، به شدت مواظب حرکت های قیمتی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتالی باشند و سعی کنند بر روی حمایت های قوی و مهم ارزهای دیجیتالی مثل بیت کوین با اعمال حد ضرر وارد پوزیشن های خرید بیت کوین و رمزارزهای دیگر شوند تا ریسک سرمایه گذاری و نوسان گیری روی ارزهای دیجیتال در روند نزولی کنونی بازار را تا حدود زیادی کاهش دهند.

نقطه های حمایتی که قیمت بیت کوین در حال حاضر از خود نشان داده است را می توان روی قیمت های ۳۱ هزار دلار تنظیم کرد، چرا که بیت کوین به این سطح حمایتی واکنش های خوبی را نشان داده است و اگر بخواهیم پله حمایتی دیگری برای این ارز دیجیتال در نظر بگیریم، بین ۲۵ الی ۲۶ هزار دلار را می توانیم به عنوان نقطه حمایتی قدرتمند بعدی در نظر داشته باشیم ولی به صورت کلی در نظر داشته باشید که بهتر است در روند نزولی اینچنینی بازار، ترجیحا پوزیشن باز نداشته باشید تا مجددا بازار روند صعودی بلندمدت خود را از سر بگیرد.

همان طور که در ابتدای مطلب قول دادیم، دلایل ریزش بیت کوین را به زبان ساده و مختصر مورد بررسی قرار دادیم. 

همچنین اگر دوست دارید بدانید بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری کدام است؟ این مطلب آموزشی شما را راهنمایی می کند.

برای دوستانتان بفرستید: