اسناد خزانه اسلامی بانکی سخاب

سخاب به زودی در بورس

طبق اطلاعیه بانک مرکزی به کلیه شبکه بانکی کشور، نقل و انتقال کلیه اسناد خزانه اسلامی، سخاب و هرنوع اوراق مشارکت خارج از شبکه بورس ممنوع است.
کرباسیان در مراسم معارفه:
صدور مجوز نقل و انتقال اوراق خزانه در بازار ثانویه از هفته آینده/سخاب مانع کاهش سود بانکی بود!

وزیر اقتصاد دولت دوازدهم:
? در زمینه مشارکت در احیا و اصلاح نظام بانکی در کنار بانک ها خواهیم ماند و نگاه مجلس نیز مثبت است.
? هر چند اوراق خزانه چاپ شده بود اما در بازار سرمایه مورد خرید و فروش قرار نمی گرفت و در سود بانک ها نیز تاثیر گذاشته بود و عملا از کاهش نرخ سود جلوگیری می کرد.
? از هفته آینده اجازه نقل و انتقال این اوراق در بازار ثانویه صادر خواهد شد.
? به طور حتم تعامل با سیستم بانکی اثرات مثبت خود را در بورس خواهد داشت.

حسینی مقدم افزود: از مجموعه اوراق دولتی که در بازار سرمایه عرضه شد می‌توان به اوراق اجاد، اوراق اخزا و اوراق سخاب اشاره کرد که دو اوراق اول از طریق فرابورس و سخاب از طریق بانک ملی خرید و فروش می‌شد که این اوراق هم بزودی در بازار سرمایه معامله خواهد شد.

وی ادامه داد: فشارهایی در بازار سرمایه بود که اوراق خزانه باعث رکود بازار سرمایه شده است، به همین دلیل دولت اوراق سخاب را از طریق بانک ملی عرضه کرد.

معاون ناشران سازمان بورس گفت: اوراق سخاب با پشتوانه دولتی از طریق بانک ملی خرید و فروش می‌شد که از این به بعد این اوراق هم در بازار سرمایه خرید و فروش می‌شود.

حسینی مقدم افزود: خرید و فروش این اوراق از طریق بانک ملی باعث شد نرخ سود در بازار برای این اوراق به دلیل بازاری که ایجاد شده بود گاهی تا مرز ۴۰ درصد هم برسد و این اقدام روی همه بازار تأثیر گذاشته بود.

وی ادامه داد: به دلیل شرایط نامساعدی که در افزایش نرخ سود این اوراق و ایجاد واسطه هایی در این بازار، دولت تصمیم گرفت تا اوراق سخاب را هم از طریق بورس عرضه کند.

معاون ناشران شرکت بورس گفت: پیمانکاری که نیاز به پول داشت مجبور می‌شد تا این اوراق را در بازار عرضه کند و این باعث شده بود که نرخ این اوراق به صورت غیر متعارفی بالا برود.

حسینی مقدم افزود: واسطه‌های مالی در این شرایط منتفع می‌شدند و بازار غیر متعارف بوجود آمده بود، به همین دلیل دولت و بانک مرکزی تصمیم گرفتند این اوراق از طریق بازار سرمایه عرضه شود.

این اوراق بزودی از طریق بازار سرمایه معامله خواهد شد.

برای دوستانتان بفرستید:
Posts created 111

2 thoughts on “سخاب به زودی در بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + پانزده =

مطالب مرتبط

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top