برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

گزارش بازار بورس امروز ۹۹/۵/۱ و پیش بینی بازار ‌فردا

در گزارش بازار بورس این طور آمده است که؛ روز جاری شاخص کل به میزان پانزده هزار واحد کاهش یافت و به ۱٫۹۰۱٫۱۶۹ واحد رسید شاخص هم وزن هم حدود ۴٫۵۰۰ واحد کاهش یافت. خالص ارزش معاملات نیز به نوزده هزار میلیارد تومان رسید. بسیاری از نمادها که به دلیل برگزاری مجمع عادی سالیانه متوقف شده بودند، به معاملات بازگشتند. نماد شبندر و وبصادر با رشد قیمتی بیش از ۵ درصد بازگشایی شدند اما نمادهای وپارس، پارس، غشهداب و تبرک منفی بازگشایی داشتند. نمادهای شپنا و شستا که بعد از ظهری هستند، با صف خرید معاملات خود را پایان دادند.در خصوص صنایع برتر روز جاری، به ترتیب فرآورده های نفتی (۱۸درصد)، فلزات اساسی (۱۲ درصد) و شیمیایی (۹درصد)، بیشترین سهم از ارزش معاملات خرد را به خود اختصاص دادند.

در عرضه روز جاری نماد آبادا، رکورد تعداد شرکت کنندگان در عرضه اولیه شکسته شد و در نهایت به هر کد ۴۸ سهم رسید./ مدیرعامل گروه اقتصادی کرمان خودرو گفته است که تصمیم دارند از بازار پایه به بازار بالاتر بروند. همچنین چند تا از شرکت های زیر مجموعه کرمان خودرو از جمله کرمان موتور، آرمان موتور و خدمات و تجارت بم در راه ورود به بازار سرمایه هستند./ پتروشیمی بندر امام از زیر مجموعه های هلدینگ خلیج فارس، سهامی عام شد. گفته شده است که این شرکت تا پاییز وارد بازار می شود./ سرمایه گذاری شستا در تیر ماه مبلغ ۲٫۵۰۰ میلیارد تومان سود فروش سرمایه گذاری داشته است./ شرکت زامیاد هم مجوز افزایش نرخ بیش از ۱۰ درصد را دریافت نمود.

شاخص کل در هفته جاری به میزان پنج درصد رشد کرد و ارزش معاملات هم سقف جدید خود را ثبت نمود. اما اکثر نماد ها، معاملات منفی داشتند و در کلیت بازار شاهد عرضه در اکثر نماد ها بودیم. با توجه به این که نرخ دلار هم کاهشی شد این احتمال وجود دارد که در هفته پیش رو شاهد معاملات مثبت تری در کل بازار باشیم. در صورت ادامه روند اصلاحی بازار، شاخص کل تا محدوده ۱٫۵ میلیون واحد کاهش می یابد.

هر هفته از روز شنبه تا چهارشنبه، حوالی ساعت ۱۰ شب گزارش روزانه و پیش بینی بازار بورس برای روز آینده را از سایت کد بورسی بخوانید.


درصورتی که تمایل دارید تا از خدمات ۲۵ درصد تخفیف کارمزد در بورس، مشاوره خرید …  بهره مند شوید میتوانید از طریق لینک زیر اقدام به ثبت نام نمایید. 

دریافت کد بورسیسریع و رایگان


 

برای دوستانتان بفرستید: