برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

گزارش بازار بورس امروز ۹۹/۴/۱۴ و پیش بینی بازار ‌فردا

در گزارش بازار بورس این طور آمده است که؛ سناریو افزایش عرضه ها که در روز چهارشنبه در خصوص آن صحبت شد، امروز به وقوع پیوست. البته انتظار می رفت فردا این اتفاق بیافتد. بسیاری از نمادهای بزرگ بازار چندین بار صف فروش شدند و البته صف آن ها نیز جمع شد. نمادهای فولاد و فملی از جمله نمادهایی بودند که از صف خرید تا صف فروش معامله شدند و دوباره صف فروش آن ها جمع شد. نمادهای سیمانی همچنان به جهت دریافت مجوز افزایش نرخ متوقف می شوند و با رشد قیمتی به معاملات باز می گردند. شرکت های تولید کننده روغن خوراکی هم افزایش نرخ گرفتند. شاخص کل هشت هزار و چهارصدو شصت و شش واحد رشد کرد و به عدد ۱٫۶۲۱٫۳۶۷ واحد رسید. شاخص هم وزن هم اما یکهزار و هشتصد واحد ریزش داشت. خالص ارزش معاملات خرد سقف جدید خود را ثبت نمود و به ۲۵٫۲۴۴ میلیارد میلیارد تومان رسید. در خصوص صنایع برتر روز جاری، به ترتیب بانکی ها ، فلزات اساسی و خودرویی بیشترین سهم از ارزش معاملات خرد را به خود اختصاص دادند.

معاون عملیات بازار شرکت بورس با اشاره به آمادگی چهار شرکت برای ورود به بازار سهام از انجام قطعی عرضه اولیه طی چهارشنبه هفته جاری خبر داد و گفت: هنوز این شرکت مشخص نشده است. البته نام چهار شرکت به شرح زیر برده شده است: زرماکارون، لیزینگ پارسیان، تامین سرمایه امین و تامین سرمایه تمدن./ مدیرعامل شرکت فیرمکو (از شرکت ‌های تابعه شستا) گفته است که در سال ۹۹ بورسی می‌شویم. امید نامه شرکت مذکور آماده شده است و در حال طی کردن یک سری کارهای اداری است./ مدیرعامل هلدینگ برق و انرژی غدیر از عرضه اولیه ۶ تا ۷ درصد از سهام نیروگاه گیلان تا پایان تیر و کمتر از ۱۰ درصد نیروگاه هرمز بندرعباس و شرکت برق و انرژی غدیر در بورس تا ۵ ماه آینده خبر داد./

در خصوص معاملات فردا با توجه به منفی بودن شاخص هم وزن این احتمال وجود دارد که فردا هم شاهد معاملات منفی باشیم. اما میزان عرضه ها کم باشد و در نتیجه ارزش معاملات کاهش یابد . بهتر است در سبد سرمایه گذاری خود سهامی را داشته باشید که در ریزش های بازار کمترین آسیب را ببیند. میتوان در کنار سهامی که انتخاب میکنید صندوق های با درآمد ثابت را هم در سبد خود داشته باشید.

هر هفته از روز شنبه تا چهارشنبه، حوالی ساعت ۱۰ شب گزارش روزانه و پیش بینی بازار بورس برای روز آینده را از سایت کد بورسی بخوانید.


درصورتی که تمایل دارید تا از خدمات ۲۵ درصد تخفیف کارمزد در بورس، مشاوره خرید …  بهره مند شوید میتوانید از طریق لینک زیر اقدام به ثبت نام نمایید. 

دریافت کد بورسیسریع و رایگان


 

برای دوستانتان بفرستید: