برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

گزارش بازار بورس امروز ۹۹/۳/۲۱ و پیش بینی بازار ‌فردا

گزارش بازار بورس بدین شرح است که؛ آخرین روز کاری هفته جاری با یک بازار سبز به کار خود پایان داد. ایران خودرو که دو روز پیش به علت افشای اطلاعات متوقف شده بود روز جاری با رشد ۳۰ درصدی به معاملات بازگشت. گروه سیمانی هم به دلیل شایعه افزایش نرخ یک دست مثبت معامله کردند. درنهایت شاخص کل با رشد ۳۵ هزار واحدی به عدد ۱٫۱۵۳٫۶۷۹ واحد رسید. شاخص هم وزن نیز ۹ هزار واحد رشد کرد . خالص ارزش معاملات خرد به حدود ۱۴ هزار میلیارد تومان رسید. در خصوص صنایع برتر روز جاری، به ترتیب فلزات اساسی (۱۰ درصد) ، خودرویی ها (۹درصد) و شیمیایی ( ۹درصد) بیشترین سهم از ارزش معاملات خرد را به خود اختصاص دادند.

اعلام شده است که معامله واحدهای سرمایه گذاری صندوق واسطه گری مالی یکم در بازار بورس از ابتدای تیرماه آغاز می شود./ تولیدکنندگان سیمان درخواست افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت سیمان را دارند اما به نظر می‌رسد در نهایت برسر افزایش ۶۳ درصدی قیمت ها توافق شود. /تولید کنندگان سنگ آهن ایران پیشنهاد قیمتی خود را بر اساس ضرایب قیمتی شمش فولاد خوزستان به معاونت معدنی وزارت صمت اعلام اما شرکت فولاد مبارکه مخالف ابن افزایش است و گفته است که :مطالعات دقیق کارشناسی نشان می‌دهد افزایش قیمت مجدد کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی در سال ۱۳۹۹ فاقد توجیه است ./ در مجمع شرکت میدکو عنوان شده است که شرکت قصد دارد فولاد زرند،فولاد سیرجان و فروسیلیس غرب پارس را در بازار سرمایه عرضه کند.

با توجه به شایعه افزایش نرخ در گروه سیمانی بهتر است برای بازار شنبه، نمادی از این گروه را برای سرمایه گذاری انتخاب کنید. بر این اساس می توان به دو هلدینک سیمانی از جمله سیدکو و سفارس اشاره کرد که در پرتفوی خود بنیادی ترین سهام سیمانی را دارند. همچنین تک سهم هایی از جمله سخوز- ساروم- سبهان- سهرمز و… گروه دامپروی و لبنی هم میتوانند، گروه بعدی باشند که افزایش نرخ میگیرند و بعضا منتظر تایید افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی هستند. به نظر می رسد که بازار قصد دارد که آخرین سقف ارزش معاملات را بشکند. به نظر می رسد که در روزهای آتی این اتفاق بیافتد درآن صورت حجم معاملات باید به دقت رصد شود.

هر هفته از روز شنبه تا چهارشنبه، حوالی ساعت ۱۰ شب گزارش روزانه و پیش بینی بازار بورس برای روز آینده را از سایت کد بورسی بخوانید.


درصورتی که تمایل دارید تا از خدمات ۲۵ درصد تخفیف کارمزد در بورس، مشاوره خرید …  بهره مند شوید میتوانید از طریق لینک زیر اقدام به ثبت نام نمایید. 

دریافت کد بورسیسریع و رایگان


 

برای دوستانتان بفرستید: