برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

مقایسه بازده سبد سهام پیشنهادی با شاخص

ممکن است شما در سال ۹۸ بازدهی خوبی از سرمایه گذاری خود در بورس کسب کرده باشید اما برای بررسی عملکردتان ضروری است آن را با یک معیار و سنجه ای مقایسه کنید. یکی از بهترین معیار ها مقایسه بازده سبد با شاخص کل یا شاخص هم وزن است. در انتخاب این شاخص ها نیز اگر سبد شما سبدی کوچک یا متوسط محسوب می شود بهتر است عملکرد آن را از منظر بازدهی با شاخص کل هم وزن بورس که در سایت فناوری بورس قابل مشاهده است مقایسه نمایید و اگر سبد شما سبدی چند میلیاردی است بهتر است عملکرد آن را با شاخص کل مقایسه کنید.

ما نیز برای بررسی کارایی سبد پیشنهادی و سیگنال های خرید سهام صادر شده در جدول زیر اقدام به بررسی عملکرد و بازدهی مجموع سیگنال های خرید صادر شده در قالب یک سبد سهام پیشنهادی با وزن مشابه همه سهم ها اقدام کردیم.

آنچه در جدول زیر مشخص است از بازدهی و قابلیت اطمینان بالای مجموعه سیگنال های خرید صادر شده و عملکرد عالی آن از زمان انتشار اولین نسخه در مهر ماه حکایت دارد. امیدواریم بازده این سبد در سال ۹۹ نیز بتواند بیشتر از شاخص باشد و برای سرمایه گذاران مفید و سود آوری بیشتری در مقایسه با سایر فرصت های سرمایه گذاری داشته باشد.

مقایسه بازده شاخص و سیگنال ها

به شما نیز توصیه می شود با ثبت هفتگی یا ماهیانه وضعیت بازده سبد سهام خود و شاخص کل و یا شاخص کل هم وزن در کنار آن، در یک فایل اکسل همواره به مقایسه وضعیت بازدهی خود و بازدهی بازار بپردازید. در صورت عملکرد بهتر از شاخص دلیل و نکاتی را که موجب موفقیت شما شده است را به خاطر بسپارید و در صورتی که عملکرد شما از عملکرد بازار ضعیف تر است با مشاورین و یا افراد خبره مشورت نمایید و سعی کنید با آموزش بیشتر و کشف دلایل عدم موفقیت در سرمایه گذاری هایتان زمینه بهبود عملکرد خودتان را در آینده فراهم کنید.


اگر برای خرید سهام هنوز کد بورسی ندارید و یا تمایل دارید از خدمات کارگزاری آگاه با شرایط بینظیر ۸۰ درصد تخفیف خدمات و ۲۵ درصد تخفیف کارمزد استفاده نماید می توانید از طریق دکمه زیر اقدام نمایید:

دریافت کد بورسی رایگان


هر سوالی در رابطه با بورس دارید از ما بپرسید.

پیشنهاد:
سوالات متداول بورسی
برای دوستانتان بفرستید: