برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

عرضه اولیه استقلال و پرسپولیس در بورس – زمان عرضه این دو باشگاه

زمانی زیادی میگذرد و ما همیشه زمزمه هایی از عرضه اولیه استقلال و پرسپولیس در بورس شنیده بودیم و بعضی اوقات هم با نام خصوصی سازی باشگاه های ورزشی استقلال و پرسپولیس به این موضوع پرداخته شده بود، ولی زمان مشخصی برای این کار تعیین نمیشد و تنها صحبت از خصوصی سازی این دو باشگاه دولتی بود، اما امسال زمزمه های عرضه اولیه استقلال و پرسپولیس در بورس قوت پیدا کرده است و در واقع اینکه این دو باشگاه امسال در بورس عرضه شوند تقریبا قعطی شده است. در این مطلب قصد داریم در خصوص با عرضه اولیه استقلال و پرسپولیس در بورس صحبت کنیم و زمان حدودی این عرضه جذاب را بررسی کنیم.

عرضه اولیه استقلال و پرسپولیس

عضو هیات عامل سازمان خصوصی سازی، گفت :

قرار است تا پایان شهریور ماه عرضه اولیه دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در بورس انجام شود.

ابوالقاسم شمسی جامخانه در خصوص واگذاری باشگاه‌ های استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی بیان کرد :

با توجه به اقداماتی که صورت گرفته مقرر شد تا پایان نیمه دوم امسال واگذاری این دو شرکت فرهنگی ورزشی مشخص شود چرا که این واگذاری نیازمند بررسی برخی زیرساخت‌ها بود.

در مرحله اول می‌بایست تجدید ارزیابی دارایی‌ها و برند ۲ باشگاه انجام می‌شد تا گزارش توجیهی افزایش سرمایه تهیه و بعد از آن بتوان توسط مجمع عمومی فوق العاده افزایش سرمایه دو شرکت را تصویب کرد.

شمسی جامخانه با بیان اینکه تا پایان شهریور ماه پذیرش دو شرکت را اخذ خواهیم کرد، گفت :

بعد از اصلاح اساسنامه و برگزاری جلساتی در هیات پذیرش سازمان بورس، مقرر شد تا پذیرش هر دو شرکت در بازار فرابورس، طبق زمان بندی‌های از پیش تعیین شده انجام شود.

 

عرضه اولیه استقلال و پرسپولیس

عضو هیات عامل سازمان خصوصی‌سازی با بیان اینکه اکنون شیوه واگذاری این ۲ باشگاه متفاوت از زمان‌های گذشته است، ادامه داد :

در دفعات گذشته صرفا نشان تجاری و یک مجموعه ورزشی واگذار می‌شد اما این بار قرار است این عرضه در بازار سرمایه انجام شده و سهام در اختیار خریداران قرار گیرد.

معاون شرکت‌ها و قیمت ‌گذاری بنگاه ‌ها در پایان، بیان کرد :

بدین صورت که در ابتدا عرضه عمومی خواهد بود و به میزان ۱۰ درصد کشف نرخ می‌کنیم و بعد از آن با تصمیم هیات واگذاری، بلوک‌های مدیریتی و کنترلی آن را واگذار خواهیم کرد.


درصورتی که تمایل دارید تا از سهام پرسپولیس و یا استقلال را خریداری و از خدمات ۲۵ درصد تخفیف کارمزد در بورس، مشاوره خرید و …  بهره مند شوید میتوانید از طریق لینک زیر اقدام به ثبت نام نمایید. 

دریافت کد بورسیسریع و رایگان


 آخرین اخبار از واگذاری دو تیم استقلال و پرسپولیس

نحوه واگذاری استقلال و پرسپولیس اعلام شد

طبق پیشنهاد شورای نظارت بر اصل ۴۴، ۱۰ درصد از سهام باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس برای کشف قیمت در بورس و ۵۰ درصد به شرکت‌های سهامی عام با حداقل ۱۰ هزار سهامدار و ۴۰ درصد دیگر به تعاونی‌های سهامی و فراگیر کل کشور واگذار می‌شود.

به این ترتیب و با شرایط فعلی استقلال و پرسپولیس باید در سال جاری به بخش‌های اشاره شده واگذار شوند.


اگر سوال و یا موردی بود، با ما در میون بگذارید.

برای دوستانتان بفرستید: