برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

راهنمای استفاده از سایت tsetmc {رایگان}

راهنمای استفاده از سایت tsetmc به شما فعالان بورس کمک می کند تا پل ارتباطی بین خود و شرکت و سازمان بورس یعنی سایت سازمان بورس و اوراق بهادار و نحوه استفاده از آن را به بهترین شکل یاد بگیرید و بدانید که چطور می توانید از اطلاعاتی که در این سایت در اختیار همگان قرار می گیرد، به بهترین شکل و در راستای تحقق اهداف خود در بورس استفاده نمایید. بنابراین اگر شما هم سرمایه فعال در بازار بورس دارید و به خرید و فروش سهام در بورس می پردازید، همین الان اینجا راهنمای استفاده از سایت tsetmc را یک بار برای همیشه و به صورت رایگان آموزش ببینید.

راهنمای استفاده از سایت tsetmc

در سایت سازمان بورس همواره اطلاعات بسیاری از شرکت ها به صورت داینامیک قرار می گیرد که کاربران و فعالان بورسی همه روزه می توانند با مراجعه به سایت سازمان بورس، از این اطلاعات بهره مند شود. تابلو خوانی در بازار بورس هم به شما عزیزان کمک می کند تا ارتباط بهتری با این سایت مرجع برقرار کنید و اطلاعات مفیدی که در آن قرار می گیرد را در مدت زمان کمتر و با کیفیت بالاتری دریافت کرده و مورد استفاده قرار دهید.

جالب است بدانید که به صورت معمول در کنار تحلیل تکنیکال، تحلیل بنیادی، روانشناسی بازار و مواردی از این دست، تابلو خوانی بازاز بورس از سایت بورس و اوراق بهادار تهران نیز قرار می گیرد و می تواند اطلاعات تکمیلی بسیاری زیادی را در مورد سهام های مختلف در اختیارمان قرار دهد، لذا در این دوره ابتدا به طرح سوالاتی خواهیم پرداخت که با استفاده از آن‌ ها می‌ توان به بعضی از کارکردهای سایت TSE که یکی از سایت‌ های مرجع بورسی به حساب می آید، دست پیدا کرد. این سوالات به شرح زیر می باشند و در طول دوره به تک تک آن ها پاسخ داده می شود:

 1. سایت TSETMC چه اطلاعاتی را در اختیار ما قرار می دهد؟
 2. در کدام بخش سایت TSE می‌ توان برای بررسی روند حجم معاملات اقدام کرد؟
 3. اطلاعات مهم سایت TSE برای انجام معاملات در سهام های مختلف کدام است؟
 4. بررسی روند انجام معاملات توسط اشخاص حقیقی و حقوقی چگونه امکان پذیر است؟
 5. شاخص کل بازار بورس و شاخص هم وزن بورس چگونه محاسبه می شوند و کاربرد هر کدام چیست؟

سایت شرکت مدیریت فناوری بورس تهران سایت TSE به نشانی www.tsetmc.com به عنوان دیده بان اطلاعات اوراق بهادار در بورس و فرابوس تهران در نظر گرفته می شود. این سایت با توجه به این که تنها مرجع رسمی آمار لحظه‌ ای معاملات است، اطلاعات بسیار حائز اهمیت و حساسی را در اختیار فعالان بورس قرار می‌ دهد.

بنابراین تسلط بر تمامی قسمت های سایت بورس، می‌ تواند به استفاده هر چه بهتر از اطلاعات و اتخاذ تصمیمات منطقی‌ تر کمک کند. برای مثال یکی از معیارهایی که در بررسی معاملات سهم موثر می باشد، بررسی جریان نقدینگی و رفتار خریداران و فروشندگان است که این مورد با بررسی و شناخت اطلاعات سایت TSE به سادگی قابل پیگیری است.

معرفی دوره آموزش استفاده از سایت بورس

زیربنای تمامی روش های تحلیل در بورس اعم از تحلیل بنیادی، تکنیکال، تابلوخوانی و روانشناسی، اطلاعات موجود در سایت TSE و کدال می باشد. به این ترتیب در گام نخست، شناخت اطلاعات موجود در این سایت امری ضروری به حساب می آید تا بتوانیم در مراحل بعدی با استفاده از مفاهیم سایت TSE به موفقیت و سوددهی در معاملات خود دست پیدا کنیم. معیارهای حائز اهمیتی که در سایت TSE وجود دارد و می‌ توان از آن اطلاعات در انواع تحلیل‌ های خود استفاده نمود عبارت اند از:

 • سابقه تاریخی نمادها
 • تعداد، حجم و ارزش معاملات
 • وضعیت عرضه و تقاضای نمادها
 • خریداران و فروشندگان حقیقی‌ و حقوقی
 • اطلاعات مربوط به دامنه مجاز قیمت نمادها
 • اطلاعیه‌ های مربوط به تعلیق، گشایش، افشای اطلاعات با اهمیت و سایر اطلاعات نمادهای بورسی

اهداف این دوره آموزشی رایگان چیست؟

باید در نظر داشت که این دوره با هدف آشنایی عموم افراد با سایت شرکت مدیریت فناوری بورس تهران برگزار می شود و انتظار می رود دانش پذیر در انتهای این دوره بتواند با تسلط بر اصلی ترین اطلاعات موجود در سایت TSE، این اطلاعات را در تحلیل های خود مورد استفاده قرار داده و تصمیمات مناسب تر و منطقی تری در بازار سرمایه اتخاذ کند، بنابراین از آن جایی که شرکت در این دوره برای تمامی عزیزان رایگان است و محتویات دوره نیز بسیار کاربردی می باشد، حظور در آن می تواند برای تمامی فعالان بازار بورس اعم از مبتدی تا پیشرفته مفید واقع شود.

سرفصل های این دوره کدامند؟

 • آشنایی با اطلاعات تاریخی نمادها
 • آشنایی با انواع شاخص های بورس
 • آشنایی با تب فیلترنویسی در سایت TSE
 • آشنایی با تب اطلاعیه های مربوط به نمادها
 • آشنایی با مفاهیم مربوط به حجم و ارزش معاملات
 • آشنایی با اطلاعات مربوط به رفتار خریداران و فروشندگان حقیقی و حقوقی نمادها
 • آشنایی با اطلاعات قیمتی نمادهای معامله شده (قیمت آغازین، آخرین قیمت، قیمت پایانی و سایر موارد)

ثبت نام در دوره راهنمای استفاده از سایت سازمان بورس و اوراق بهاداربرای ثبت نام رایگان اینجا کلیک کنید

برای دوستانتان بفرستید: