برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

ديده بان پيشرفته بازار بورس – دیده بان بورس چیست و چه استفاده هایی دارد؟

افرادی که در بازار بورس مشغول به فعالیت هستند، احتمالا تا به حال اصطلاح ديده بان پيشرفته بازار بورس را شنیده اند. در واقع در بسیاری از مواقع ما می شنویم که سهم فلان رو در دیده بان خود داشته باشید و در نقطه مناسب وارد آن شوید. دیده بان بازار بورس در واقع فضایی است که سازمان بورس در سایت خود و همین طور کارگزاری ها در نظر گرفته اند تا ما سهام هایی که دوست داریم همیشه دم دستمون باشند و رصدشان کنیم و افزایش و کاهش های قیمتی، افزایش حجم، ارزش لحظه ای معاملات، مقدار سود تقسیمی و … آن ها را زیر نظر داشته باشیم تا در زمانی مناسب به آن ها ورود کنیم. ديده بان پيشرفته بازار بورس به ما کمک می کند تا از سردرگمی و به دنبال گشتن سهام های دلخواهمان جلوگیری شود و تمام سهام هایی که دوست داریم زیر نظر داشته باشیم را مانند سبد سهام خود در دیده بان بازار جمع آوری کنیم و تحت نظرشان داشته باشیم. در ضمن ديده بان پيشرفته بازار بورس اگر جامع و از صنایع مختلف بورسی گردآوری شده باشد، می تواند نشان دهنده روند کلی بازار باشد.

ديده بان پيشرفته بازار بورس

همانطور که گفتیم، افرادی در بازار سرمایه فعالیت دارند با دیده بان بازار آشنا هستند یا حداقل این اصطلاح به گوش آن ها خورده است. در حقیقت دیده بان بازار یکی از خدماتی است که شرکت بورس تهران در سایت خود قرار داده است تا کار اطلاع رسانی را برای سهامداران راحت تر کند. زیاد بودن شرکت هایی که در بورس پذیرفته شده اند و روند رو به رشد آن ها موجب شده است تا یک سهامدار برای خرید و فروش مناسب و به موقع به اطلاعات به روزی نیاز داشته باشد و دسترسی آن برای اطلاع از وضعیت سهام باید راحت تر می شد.

می توان این طور گفت که دیده بان بازار یک نمای کلی از شرکت هایی که در بورس ثبت شده اند را همراه با جزئیاتی درباره آن ها در اختیار شما عزیزان قرار می دهد. با مشاهده ديده بان پيشرفته بازار بورس هر روزه قادر خواهید بود در مدت کوتاهی متوجه شوید که بازار چه وضعیتی دارد و سهم مورد نظر شما در چه وضعیتی از نظر قیمتی، ارزش معاملات، حجم معاملات و … قرار دارد. با مشاهده شاخص کل هم وزن بورس هم در مدت کوتاه میتوان فهمید که اوضاع بازار دقیقا به چه صورتی است، ولی همیشه شاخص هم وزن و یا حتی شاخص کل این وضعیت را به درستی تشریح نخواهد کرد.

ديده بان پيشرفته بازار بورس

در نظر داشته باشید که در دیده بان بازار قادر هستید نماد یک شرکت بورسی و یا فرابورسی را به همراه قیمت لحظه ای، حجم، تعداد، ارزش معاملات، قیمت های دیروز، امروز و پایانی و موارد دیگری که به تصمیم گیری درست شما کمک شایانی خواهد داشت را ببینید. شما عزیزان حتی قادرید دیده بان بازار را متناسب با سلیقه خود روی نمادهای دلخواه تنظیم کنید و کار خود را برای رصد لحظه ای آن ها بسیار ساده تر کنید. برای مثال شما فقط می خواهید معاملات صندوق های سرمایه گذاری را دنبال کنید، که در واقع دیده بان بازار این امکان را برای شما فراهم کرده است تا با تنظیمات دیده بان این تنظیمات خاص را برای خود شخصی سازی کنید.


درصورتی که تمایل دارید تا از خدمات ۲۵ درصد تخفیف کارمزد در بورس، استفاده از دیده بان بازار سرمایه و …  بهره مند شوید میتوانید از طریق لینک زیر اقدام به ثبت نام نمایید. 

دریافت کد بورسیسریع و رایگان


فیلتر نویسی در دیده بان هم از خدمات دیگری است که سایت tsetmc.com برای فعالین بازار در نظر گرفته است. با استفاده از این بخش از این سایت قادر هستید بازار را به صورت جزئی و خاص رصد نمایید. به عنوان مثال قصد دارید مشاهده کنید چه نماد هایی امروز صف خرید و یا فروش هستند و یا قیمت پایانی چه نماد هایی از قیمت آخرین معامله آن ها پایین است که می توانید از امکان فیلتر نویسی بخش ديده بان پيشرفته بازار بورس استفاده نمایید. علاوه بر این قابلیت ها قادرید با استفاده از بخش تنظیمات و مرتب سازی دیده بان بازار، کاربردی ترین حالت را برا خود شخصی سازی کنید و کار خود را بسیار ساده تر کنید. در مطلب پیشنهادی زیر می توانید بهترین فیلتر های بورسی رو مشاهده کنید.

پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید:
برای دوستانتان بفرستید: