برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

بهترین سرمایه گذاری با سرمایه کم در ایران

بهترین سرمایه گذاری با سرمایه کم کدومه؟ در سال های گذشته و حتی پیش رو با توجه به چند برابر شدن همه فاکتور های اقتصادی مانند؛ خانه، ماشین، طلا، سکه، نرخ ارز، اجناس و … مردم به فکر سرمایه گذاری های کوچکی که نیاز به سرمایه زیادی نداشته باشد ولی سود خوبی را به همراه داشته باشد، افتاده اند. بهترین سرمایه گذاری با سرمایه کم در ایران به نظر شما چیست؟ قطعا کسب و کار میتونه گزینه بسیار مناسبی به حساب بیاد، ولی چه جور کسب و کاری؟ اینترنتی، آنلاین و یا … در ادامه این مقاله از کد بورسی قصد داریم در خصوص با موضوع بهترین سرمایه گذاری با سرمایه کم در سال پیش رو و به صورت اختصاصی برای ایران و شرایط پیش روی این کشور بحث کنیم. پس ادامه این مقاله رو به هیچ وجه از دست ندید.

بهترین سرمایه گذاری با سرمایه کم

در ابتدا باید به این نکته اشاره داشته باشیم که تورم در کشور ایران از سال ۵۸ تا سال ۹۸ تقریبا به صورت متوسط سالی ۲۲ درصد افزایش داشته است و این بدین معناست که افرادی که ریال خود رو به دارایی تبدیل کرده بودند، برنده بازی بودند و حداقل میشه گفت که بازنده بازی نبودند و ارزش مالی سرمایه آنها حفظ شده است. این ترم که سال های اخیر درصد واقعی آن افزایش بسیار زیادی داشته است، لزوم سرمایه گذاری حتی با پول های کم را بیشتر از همیشه کرده است. منظور ما از سرمایه های کم و کوچک، سرمایه ای بین ۵ تا ۵۰ میلیون تومان هستش و میتونیم این مقدار پول رو در بازار های مالی مانند؛ بازار بورس، خرید طلا، سکه و ارز، خریداری اوراق قرضه، سپرده گذاری در بانک، سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری مشترک و … سرمایه گذاری کنیم و یا کسب و کاری را با آن به وجود آوریم، هرچند مجازی و در فضای اینترنت تا بتونید سود های کوچک را کسب کرده و آن را هم نیز به صورت ریال نگه نداشته و دوباره سرمایه گذاری رو انجام بدیم و خودمون رو در چرخه ای بی اندازیم که سودآوری ما رو افزایش بده و تاثیر تورم در سرمایه خودمون رو تا حد امکان کاهش بدیم. در ادامه این مقاله از کد بورسی قصد داریم ۵ روش مناسب از بهترین سرمایه گذاری با سرمایه کم رو خدمت شما عزیزان معرفی کنیم و شرایط هر یک رو به صورت کامل بررسی کنیم، پس همراه ما باشید.

فاکتور های مهم در مسیر بهترین سرمایه گذاری با سرمایه کم

  • قابلیت نقد شوندگی بالای سرمایه
  • در نظر گیری اهداف سرمایه گذاری
  • در نظر گرفتن سن و سالتون
  • میزان ریسکی میتوانید متحمل شوید
  • انتخاب بهترین نوع سرمایه گذاری بین انواع روش های موجود

در ادامه قصد داریم ۵ روش از بهترین سرمایه گذاری با سرمایه کم رو براتون توضیح بدیم :

۱) سرمایه گذاری پول در بانکها و موسسات مالی

نخستین چیزی که وقتی کلمه سرمایه گذاری رو میگیم، در ذهنمون تداعی میشه، بانک هستش. یه سرمایه گذاری امن، آروم و بی دردسر با سودی که هر ماه لیز میخوره و آروم و مطمئن میاد توی حسابمون. کیه که دلش همچین چیزی رو نخواهد؟ درسته این راه بی دردسره ولی بزارید یکم دقیق تر به قضیه بنگریم. شما هم حتما تبلیغات بانک ها با جملات سود ۲۲ درصد،۳۰ درصد، همراه بانک و یا انواع تبلیغات رنگارنگ دیگه اون ها رو مشاده کردید و پیش خودتون گفتید وای عجب چیزی و بعدش هم نشستید و سود ماهانه خودتون رو از این سرمایه گذاری مورد ارزیابی قرار دادید و گفتید که این بهترین روش میتونه به حساب بیاد، ولی خب به هر حال بانک هم با توجه به نرخ تورمی واقعی که در سطح جامعه دیده میشود، گزینه چندان مناسبی نیست و شما عزیزان قادرید در موراد بهتری سرمایه گذاری کنید ولی به هر حال بانک به عنوان یک سرمایه گذاری امن، راحت و دائمی گزینه ایست که وجود دارد و خیلی ها در این نوع از سرمایه گذاری ها هستند و کسب سود خوبی هم کرده اند.

۲) سرمایه گذاری پول در بازار بورس

تب و تاب بازار بورس در حال حاضر هر کسی رو که در فکر سرمایه گذاریه به سمت خودش میکشونه. بازار بورس مثل یه بازاره با این تفاوت که شما توی اون قادرید با استفاده از اوراق بهادار سهام شرکت های گوناگون رو خرید و فروش کنید و یجورایی هم توی سودشون شریک بشین و هم از اختلاف قیمت خرید و فروشتون کسب سود کنید. بازار بورس یه بازاریه که خیلی انعطاف داره، یکی از قابلیت های بورس در کشورای غربی داشتن یه بازار سرمایه پویا و فعال در تأمین سرمایه شرکت‌ های تولیدی به حساب میاد، اما در ایران بورس اون قدر که انتظار میره در تأمین سرمایه قوی ظاهر نشده و بیشتر در مبادلات بین افراد نقش ایفا میکنه. این نکت رو هم در نظر داشته باشید که در سالی که گذشت بازدهی بورس چندین و چند برابر بازار های مالی دیگر بود و به نوعی هم قدم با تورم و حتی جلوتر از اون حرکت کرد و سود خیلی خوبی را افرادی که صبر داشتند، تحلیل کردند و به هیجانات بازار توجهی نکردند، تقدیم کرد و به این دلیل میتونه یکی از گزینه های پیش روی ما برای سرمایه گذاری های کوچک و بزرگمون باشه.

پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید:

۳) سرمایه گذاری روی ارز های دیجیتال

در سالی که گذشت کلمه ارز دیجیتال و ره ۱۰۰ ساله رو یک شبه رفتن رو خیلی شنیدید. کلمه هایی مانند بیت کوین،ریپل، اتریوم همگی مثال هایی از ارز های دیجیتالی به حساب میان. این نوع پول راه پر پیچ و خمی رو پشت سر گذاشته و از نظر من هنوزم راه بسیار زیادی در پیش داره تا تبدیل به یک گزینه مناسب و اصلی به منظور سرمایه گذاری بشه. بزارید درمورد بیت کوین، یکی از اصلی ترین گزینه های ارز دیجیتال، صحبت کنم. بیت کوین یک نوع ارز رمزنگاری شده و شبکه پرداختیه که تراکنش‌ ها در اون بدون احتیاج به واسطه صورت میپذیره. از اونجایی که در این شبکه هیچ فردی به اطلاعات و دیتابیس دسترسی نداره، تنها ماینرها یا معدنچیان بیت‌ کوین قادرند تراکنش‌ ها رو ایجاد کنند. در حقیقت شغل ماینر‌ ها در محیط ارز دیجیتالی انجام تراکنش و تایید آنهاست.


در صورتی که تمایل دارید در ارزهای دیجیتال مثل بیت کوین، اتریوم و … سرمایه گذاری امن کنید و از امتیاز ۱۰ درصد تخفیف کارمزد در معاملات رمزارزها بهره مند شوید، میتوانید از طریق لینک زیر اقدام به ثبت نام نمایید؛

ثبت نام رایگانسرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال


با ایجاد این سرویس، ماینر ها در عوض کارخود بیت‌ کوین دریافت خواهند کرد. از مزایای بیت کوین میتونیم به غیر قابل جعل بودن و عدم برگشت پول بصورت یک طرفه اشاره داشته باشیم. این بازار، بازار جدیدیه و میتونه پتانسیل خیلی خوبی برای سرمایه گذاری های هرچند کوچک به حساب بیاد، مخصوصا وقتی که شما تنها به افزایش قیمت بیت کوین برای کسب سود نیاز ندارید و حتی با افزایش قیمت دلار نیز قادر به کسب درآمد از آن خواهید بود و این امر بسیار وسوه بر انگیز است. در نظر داشته باشید که استخراج بیت کوین برای شروع گزینه بسیار خوبی به حساب میاد و قبل از معامله بهتون توصیه میکنم که به حوزه استخراج بیت کوین و دیگر ارز های دیجیتال نظر داشته باشید و سپس فرآیند معامله و خرید و فروش مستقیم را تجربه کنید تا مهارت خودتون در این زمینه سرمایه گذاری جدید رو افزایش داده باشید.

۴) سرمایه گذاری با پول کم در کسب و کار دیجیتال

این روش رو تقریبا همه در زندگیمون داشتیم؛ یا تجربش کردیم یا فردی رو میشناسیم که از شبکه های اجتماعی درآمد های بسیار زیادی را کسب کرده باشد و جالبه که برای خودشون اسم و رسمی راه انداختن!!!! کسب و کار دیجیتال تنها به حوزه شبکه های اجتماعی محدود نمیشه و انواع سایت ها رو نیز در دل خودش جا میده. این نوع کسب و کار خیلی شهرت داره به مقدار کمی پول برای سرمایه گذاری و بازدهی سریع از آن نیاز خواهد داشت؛ ولی اگر مسیر درست رو در اون بلد باشید. این سرمایه گذاری محدود به جغرافیا نیست یعنی در هر جای دنیا که باشید برای خودتون یک فروشگاه دارین و قادرید هر محصولی رو که دوست دارید، به فروش برسونید. توی این فضا قادرید خیلی سریع تر مشتریاتونو پیدا کنین و احتیاجی به بازاریابی محیطی نخواهید داشت، بخاطر این که فضای مجازی و اینترنت خودش این کار رو برای شما انجام میده، تنها کافیه یه سایت با آدرسی که میخواین راه اندازی کنین و محتواتونو داخلش قرار دهید؛ حتی قادرید بدون سایت و فقط با داشتن شبکه های اجتماعی و اطلاع رسانی درست یه کسب و کار خوب راه اندازی کنید و شروع با بازاریابی و تولید محتوا و در ادامه دریافت تبلیغ و … نمایید.

۵) ورود به کسب و کار های خدماتی

احتمالا با دیدن این مورد در بین لیست ۵ تایی تعجب کرده اید!! قبول دارم که تیترمون یکم غلط اندازه ولی واقعا بایستی بگم که یکی از موفقیت آمیز ترین و بدون ریسک ترین سرمایه گذاری ها در سال های گذشته ایجاد یک کسب و کار خدماتی بوده. در بازاری که کار های تولیدی با توجه به رکود بازار در شکست و نبود مواد اولیه قرار دارند، شما به عنوان یه کار خدماتی به صورت دائم مشتری خودتون رو خواهید داشت. در نظر داشته باشید که اگر قصد کسب و سود و درآمدزایی را بدون سرمایه اولیه زیاد داشته باشید ورود به کسب و کار های خدماتی میتونه گزینه بسیار مناسیب براتون به حساب بیاد. حالا میخوایم یک مثال بزنیم؛ کار خدماتی مثل داشتن یه تعمیرگاه هستش، در زمونه ای که شاید بیشتر مردم خیلی توان خرید خودرو جدید رو ندارند، من یه تعمیرگاه دارم که ماشین هایی رو که مشکلی براشون اتفاق افتاده رو تعمیر میکنه و قطعا خیلیا کارشون به من میوفته. این نوع کسب و کار بازگشت سرمایه بسیار خوبی به همراه داره و شما در چند ماه نخست و با رعایت یک سری نکات و موارد پایه ای و اساسی شاید بتونین چند برابر هزینه های اولیتون رو بدست بیارید. یکی از مثبت ترین کارهای خدماتی سرمایه گذاری روی کودکان به حساب میاد، بخاطر این که ما خانواده های ایرانی عادتی داریم که هر چقدر هم خودمون در دشواری سختی باشیم، بازهم تلاش میکنیم که کودکانمون در آرامش باشن و چیزی براشون کم نمیزاریم. برای همین میشه از همین عادت استفاده کرد و یه سرمایه گذاری خوب ترتیب داد.

نتیجه گیری

در انتهای این مقاله باید بگیم که هر شغل و یا کسب و کار و یا سرمایه گذاری انجام میدهیم، خوبه که تمامی جوانب رو در نظر داشته باشیم و نرخ بازگشت سرمایه رو هم حتما در نظر داشته باشیم و تلاش کنیم که از اخبار روز و خبر های حوزه اقتصاد در سطح ملی و جهانی اطلاع مناسبی داشته باشیم تا بتونیم تایم های فروش و خرید موارد مختلف اقتصادی رو تا اندازه ای که توانایی داریم، تشخیص بدیم و سود خوبی از این روش کسب کنیم. امیدوارم که از این مقاله نهایت استفاده رو برده باشید و تونسته باشیم با این مقاله جرقه ای رو در ذهنتون ایجاد کرده باشیم و ایده خوبی را برای شما عزیزان عنوان کرده باشیم.

دریافت کد بورسی و ورود به بورس

مطالب مرتبط :

برای دوستانتان بفرستید: