برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

ارزهای دیجیتال آینده دار ۲۰۲۷

معامله گران باهوش، افق سرمایه گذاری خود را در بازارهای نوپا و آینده دار، بلندمدت در نظر می گیرند و همواره در تلاشند تا بهترین گزینه ها را برای سرمایه گذاری بلندمدت انتخاب کنند، که نه درگیر اتفاقات و هیجانات موقت بازار شوند، نه وقت زیادی برای رصد و خرید و فروش در بازار بگذارند و هم در عین حال سود بسیار خوبی در بلندمدت به دست آورند؛ بازار کریپتوکارنسی یکی از این بازارهای نوپا و آینده دار به حساب می آید و سرمایه گذاران همواره به دنبال شناسایی ارزهای دیجیتال آینده دار ۲۰۲۷ هستند. اگر بخواهید به دید ۵ ساله سرمایه گذاری کنید و حوالی سال های ۲۰۲۷ یا ۲۰۲۸ میلادی را برای انتهای دوره سرمایه گذاری خود انتخاب کنید، تشکیل پرتفویی از ارزهای دیجیتال آینده دار ۲۰۲۷ می تواند بهترین گزینه برای شما باشد. شما در این مطلب ابتدا با ارزهای دیجیتال آینده دار ۲۰۲۷ آشنا می شوید و در انتها نیز پیش بینی آینده بازار کریپتو تا حوالی سال ۲۰۲۷ را آورده ایم تا دید شما نسبت به سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال از همیشه بازتر شود، پس حتما تا انتها همراه کد بورسی بمانید.

ارزهای دیجیتال آینده دار ۲۰۲۷

بازار رمزارزها یکی از جذابت ترین و پرنوسان ترین بازارهای مالی حال حاضر دنیاست و معامله گران و سرمایه گذاران بسیار زیادی را به سمت خود جذب کرده است، بنابراین افراد و سازمان های مختلف با توجه به استراتژی سرمایه گذاری که دارند، همواره در تلاشند که بیشترین سود را با متحمل شدن کم ترین ریسک به دست آورند؛ لذا در این مطلب ما سعی داریم به شما پروژه هایی از کریپتوکارنسی معرفی کنیم که ارزش سرمایه گذاری بلندمدت ۵ ساله را داشته باشند و بتوانند شما را در سال های آتی به سود بسیار خوبی برسانند.


در صورتی که تمایل دارید در ارزهای دیجیتال مثل بیت کوین، اتریوم و … سرمایه گذاری امن کنید و از امتیاز ۱۰ درصد تخفیف کارمزد در معاملات رمزارزها بهره مند شوید، میتوانید از طریق لینک زیر اقدام به ثبت نام نمایید؛

ثبت نام رایگانسرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال


در ادامه نیز در مورد تکریب سبد سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال به دید بلندمدت صحبت کرده ایم و نکاتی را در این خصوص به شما گفته ایم که قطعا برای شما جالب است و می تواند در چینش صحیح ارزهای دیجیتال در کنار و تشکیل پرتفوی سودده و آینده دار شما را یاری دهد. در انتها نیز به پیش بینی بازار ارزهای دیجیتال تا سال های ۲۰۲۷ الی ۲۰۲۸ پرداخته ایم که یکی از جذاب ترین بخش های این مطلب آموزشی به حساب می آید، پس وقت را بیش از این تلف نکنیم و برویم سراغ مطالب آموزشی این مقاله؛ با کد بورسی تا انتها همراه بمانید تا ارزهای دیجیتال آینده دار ۲۰۲۷ را بشناسید و نحوه شناسایی آن ها را به زبان ساده یاد بگیرید.

۱٫ پروژه اتریوم

بین پروژه‌ های بلاک چینی شناخته شده، اتریوم به عنوان نخستین پلتفرم قرارداد هوشمند بیشترین سهم از بازار را به خودش اختصاص داده است. جالب است بدانید که این پروژه غیرمتمرکز و امن از الگوریتم اثبات کار بهره می گیرد که سرعت پایینی در ثبت تراکنش‌ ها دارد. سرعت پایین و هزینه بالای ثبت تراکنش‌ ها، شبکه اتریوم را به توسعه نسخه اثبات سهام شبکه در پروژه اتریوم ۲ سوق داده است. اتریوم چندی پیش دو مرحله اصلی از این پروژه را به اتمام رساند که این بروزرسانی شبکه اتریم، تاثیر زیادی بر روی بازار و خود اتریوم گذاشت.

در جریان مرج اتریوم، الگوریتم اجماع شبکه به اثبات سهام تبدیل شد. در کنار آن با استفاده از تکنیک شاردینگ مقیا‌س‌ پذیری شبکه به صورت درون‌ زنجیره‌ای افزایش پیدا کرد و اتریوم توانایی ثبت بیش از ۱۰۰ هزار تراکنش در ثانیه را بدست آورد که بسیار خارق العاده است. امروزه اتریوم‌ های استیک شده برای پروژه اتریوم ۲ به شکل دائمی در حال بیشتر شدن است و از این موضوع می توان این طور برداشت کرد که سرمایه گذاران و فعالان بازار کریپتوکارنسی، به آینده پروژه اتریوم بسیار امیدوارند، بنابراین اتریوم می‌ تواند یکی از ارزهای دیجیتال آینده دار ۲۰۲۷ باشد.

۲٫ پروژه Cosmos

پروژه دومی که کمی با پروژه‌ های قرارداد هوشمند فرق می کند ولی به نوعی غیرمستقیم به منظور ساخت قراردادهای هوشمند مورد استفاده قرار می گیرد، پروژه کازماس می باشد. این پروژه پلتفرمی برای ساخت بلاک چین‌ های گوناگون به حساب می آید و هر کدام از بلاک چین‌ های ساخته شده بر روی این پروژه خود قادرند به شکل مستقل قراردادهای هوشمند گوناگون را اجرا کنند. بلاک چین ترا که در سال گذشته رشد بسیار خوبی را تجربه کرده است و یکی از بلاک چین‌ های ساخته شده در پروژه کازماز به شمار می رود. این پروژه در طول ماه های گذشته توانسته میزان ارزش قفل شده خود را به ۲۳ میلیارد دلار برساند که از این لحاظ دومین پروژه بلاکچینی بعد از اتریوم به حساب می آید.

حتما بخوانید : بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۲


البته این در حالی است که تنها حدود ۲۱ پروتکل دیفای بر روی این بلاک چین کار می کنند و با افزایش تعداد پروتکل‌ ها، این مقدار افزایش پیدا خواهد کرد. نکته جالب توجه این که پروژه اسموسیس که یک پروژه‌ صرافی غیرمتمرکز ساخته شده بر روی کازماز است، رشد خوبی را در چند وقت اخیر ثبت کرد. بلاک چین کاوا از دیگر بلاک چین‌ هایی محسوب می شود که بر روی پروژه کازماز بنا شده است و نسبت ارزش بازار به ارزش قفل شده در آن کم تر از یک است. مجموع قابلیت هایی که برای این پروژه ذکر کردیم، در کنار قابلیت های تکنولوژیک کازماز که فضایی امن، سریع و غیرمتمرکز برای ایجاد بلاک چین‌ را فراهم می کند، پروژه کازماز و حتی پروژه‌ های زیرمجموعه آن را به یکی از ارزهای دیجیتال آینده دار ۲۰۲۷ تبدیل کرده است.

۳٫ پروژه فانتوم

پروژه فانتوم از دیگر پروژه‌‌ های ایجاد قرارداد هوشمند می باشد که توانسته است توسعه‌ دهندگان و کاربران بسیار زیادی را به سمت خود جلب کند. جالب است بدانید که این پروژه رمزارزی از گراف جهت‌ دار غیرمدور به جای بلاک چین برای ثبت اطلاعات تراکنش‌ ها به شکل توزیع شده بهره می گیرد. شایان ذکر است که امنیت این شبکه بلاک چینی به علت استفاده از الگوریتم اجماع اثبات سهام بسیار بالاست. از طرفی هدف این شبکه دستیابی به تعداد تراکنشات بالای ۳۰۰ هزار تراکنش در ثانیه است که این شبکه را به مقیاس‌ پذیرترین شبکه تبدیل می کند.

پروژه فانتوم با ماشین مجازی اتریوم مطابقت دارد، از همین روی پروژه‌ های ایجاد شده در شبکه اتریوم به سادگی و در طول کم ترین زمان قادرند بر روی این پروژه پیاده سازی شوند. این قابلیت تعامل‌ پذیری شبکه فانتوم را تا بیشتر کرده است. در کنار مقیاس‌ پذیری بالا، زمان نهایی شدن تراکنش‌ ها هم در شبکه فانتوم بسیار اندک و در حدود یک ثانیه است؛ جالب است بدانید که این زمان برای بیت کوین یک ساعت و برای اتریوم یک دقیقه است. علی‌ رغم همه قابلیت های مثبتی که برای شبکه فانتوم بیان کردیم، اصلی ترین عامل در انتخاب این ارز به عنوان یکی از ارزهای دیجیتال آینده دار ۲۰۲۷ ، بدون شک پایین بودن نسبت ارزش بازار به سرمایه قفل شده در آن نسبت به دیگر پلتفرم‌ های قرارداد هوشمند می باشد که بسیار حائز اهمیت است.

امروزه فانتوم تنها پروژه معروف قرارداد هوشمند محسوب می شود که مقدار این نسبت برای آن زیر یک است. لذا هر اندازه کل ارزش قفل شده در یک شبکه رمزارزی بیشتر از ارزش بازار آن باشد، بیانگر این است که آن پروژه می‌ تواند در آینده رشد بسیار خوبی را تجربه کند. یکی از مشکلاتی که اخیرا برای این پروژه ایجاد شده است، کناره‌ گیری آندره کرونژ یکی از مهم ترین مشاوران پروژه به همراه چند نفر از توسعه‌ دهندگان اصلی از آن است. با انتشار این اخبار، بخشی از ارزش قفل شده در پروژه فانتوم کاهش یافت و این موضوع می‌ تواند یکی از عوامل منفی اثرگذار بر روند فانتومک به حساب آید. در آینده باید دید که آیا عدم حضور این توسعه‌ دهندگان بر روند پروژه اثرات منفی خواهد گذاشت و یا پروژه با همان قدرت همیشگی و حتی بیشتر می تواند به سمت پیشرفت و توسعه هرچه بیشتر حرکت کند.

۴٫ پروژه Filecoin

یکی از مهم ترین قسمت های دنیای وب مربوط به پلتفرم‌ های ذخیره‌ سازی و نگه‌داری داده می باشد که امروزه بخش بزرگی از اطلاعات کاربران در سرورهای تامین شده به وسیله شرکت‌ های بزرگ مثل گوگل و آمازون ذخیره می‌ شود. بسترهای نگهداری ابری اطلاعات مثل دراپ باکس هم به صورت متمرکز کار می کنند و این موضوع می تواند خطرات امنیتی و حریم خصوصی را برای داده‌ ها به دنبال بیاورد. لذا راه حل این مشکل، استفاده از سیستم‌ های غیرمتمرکز برای ذخیره‌ سازی داده هاست. پروژه فایل کوین یکی از مهم ترین پروژه های این حوزه محسوب می شود که در آن کاربران قادرند حافطه خالی سیستم‌ های کامپیوتری خود را در اختیار پروتکل قرار دهند و در ازای آن پول بگیرند.

کاربران دیگر هم که به حافظه احتیاج دارند، توانایی این کار را دارند که با استفاده از این سیستم به حافظه لازم خود دسترسی یابند. جالب است بدانید که اطلاعات در حافظه کاربران به شکلی ذخیره می‌ شود که مالک فضای ذخیره‌ سازی نتواند اطلاعات را مشاهده نماید یا آن‌ ها را تغییر دهد. این سیستم به ‌شکلی طراحی شده است که در صورت حذف اطلاعات از یک هارد هم قابل بازیابی می باشد. سیستم طراحی شده به شکلی است که هم برای ارائه دهندگان فضای ذخیره‌ سازی و هم مصرف‌ کنندگان آن‌ ها کارساز باشد. بنابراین با توجه به رشد فضای وب ۳ در سایه گسترش حوزه‌ هایی مثل متاورس، NFT و بازی‌ های بلاک چینی، استفاده از پروتکل ذخیره‌ سازی غیرمتمرکز این پروژه یا اصطلاح IPFS هم گسترش به مراتب زیادی پیدا کرده است.

حتما بخوانید : بهترین ارز دیجیتال برای استیکینگ


لذا با توجه به پیشرفت این حوزه، این طور به نظر می آید که فایل کوین می‌ تواند یکی از ارزهای دیجیتال آینده دار در سال ۲۰۲۷ به شمار آید. شرکت‌ های بزرگی مثل Pantera Capital ،Blockchain Capital ،zk Capital و a16z Crypto روی این پروژه سرمایه‌ گذاری کرده‌ اند که این موضوع اعتبار این پروژه را تا حدود بسیار زیادی افزایش می دهد. البته پروژه‌‌ های دیگری مثل بیت تورنت و آرویو هم در این حوزه فعالیت می کنند و جالب است بدانید که مزیت بیت تورنت استفاده از تکنولوژی تورنتینگ می باشد که جهت اشتراک‌ گذاری اطلاعات در بستر نت مورد استفاده قرار می گیرد و از طرفی دیگر مزیت اصلی پروژه آرویو در ذخیره‌ سازی دائمی اطلاعات و پشتیبانی شبکه بلاک چین سولانا از آن است. در فضای NFT ذخیره‌ سازی دائمی اطلاعات می‌ تواند بسیار حائز اهمیت باشد، از همین روی در کنار پروژه فایل کوین، پروژه آرویو هم برای سرمایه گذاری گزینه چندان بدی نیست.

۵٫ پروژه Chainlink

اوراکل‌ ها یکی از دسته‌ های اصلی پروژه‌ های مرتبط با حوزه وب ۳ به حساب می آیند و به صورت کلی اوراکل‌ به پروژه‌‌ ای می گویند که هدف آن، ارائه اطلاعات از دنیای واقعی به دنیای بلاک چین است. در تعداد زیادی از کاربردهای روزمره پلتفرم‌ های دیفای مثل صرافی‌ های غیرمتمرکز به اطلاعاتی مثل قیمت توکن‌ ها و حجم آن‌ ها نیاز است. بدین منظور که بلاک چین بتواند در بسیاری از کاربردهای روزمره مثل زنجیره تامین مورد استفاده قرار گیرد، باید بتواند به نوعی اطلاعات امن را به شبکه بلاک چین ارسال نماید.

نکته جالب توجه اینجاست که پروژه چین لینک نخستین پروژه اوراکل شاخته شده است که در حال حاضر در اکثر بلاک چین‌ ها و اپلیکیشن‌ های ساخته شده بر ر وی آن‌ ها مورد استفاده قرار می گیرد. البته این را هم باید گفت که مشکل اصلی در اوراکل‌ ها دسترسی به داده صحیح و همچنین تضمین صحت آن بر می گردد. پروژه چین ‌لینک با همکاری با بسیاری از مرکز داده‌ های متمرکز توانسته است اطلاعات خوبی برای بلاک چین آماده کند. امروزه بیش از ۱۴۰ پروتکل در بلاک چین‌ های گوناگون از چین‌ لینک برای دسترسی به اطلاعات بهره می گیرند.

به منظور اطمینان از امنیت اطلاعات و عدم دخالت نهادهای متمرکز در فعالیت پروژه‌ ها، اوراکل‌ ها از سیستم غیرمتمرکز به منظور دریافت و تایید اطلاعات از مراکز گوناگون انتشار داده بهره می گیرند. هرچند پروژه‌ های جدید اوراکل مثل Band Protocol توانسته‌ اند با مشوق‌ های اقتصادی خود، جای خود را در بازار رمزارزها پیدا کنند ولی با توجه به این که اطلاعات برای بسیاری از پروتکل‌ ها حائز اهمیت است، آن ها همچنان از اوراکل چِین لینک برای دریافت اطلاعات کمک می گیرند. در آینده و با گسترش فضای دیفای و وب سه، احتیاج به اوراکل‌ های امن هم بیشتر خواهد شد که این موضوع ارز لینک را در فهرست بهترین رمزارزها برای سرمایه‌ گذاری قرار می‌ دهد.

۶٫ پروژه Bitcoin

در مورد بیت کوین تاریخچه و اطلاعات بسیار زیادی در دست است و به صورت کلی می توان گفت که سلطان بازار رمزارزها و عظیم ترین پروژه بلاک چینی بدون شک همین بیت کوین است که با رفتار و نوسانات قیمتی که از خود نشان می دهد، می تواند بازار رمزارزها و بسیاری از بازارهای مالی دیگر را متحول کند و به همین خاطر است که همیشه انتخاب اول ما برای سرمایه گذاری در بازار کریپتوکارنسی بیت کوین است، چرا که همان طور که گفتیم، پرچم دار بازار ارزهای دیجیتال به حساب می آید و برای سال های آتی هم عملکرد آن مطمئنا همه جهان را شگفت زده خواهد کرد.

ما در سایت کد بورسی تصمیم گرفتیم ارز دیجیتال بیت کوین را در انتهای لیست معرفی کنیم، چرا که همه سایت ها و خبرگذاری از آن به عنوان اولین گذینه مناسب برای سرمایه گذاری یاد می کنند ولی این را در نظر داشته باشید که بیت کوین، الزاما در زمان رونق بیشترین سود را برای شما به همراه نخواهد داشت و آلت کوین های جذابی هستند که با وجود ریسک بالاتری که به شما تحمیل می کنند، قادرند سودهای به مراتب جذاب تری برای شما به همراه داشته باشند، پس به این موضوع نیز دقت کنید ولی زیاده روی نکنید و به صورت کلی در نظر داشته باشید که تشکیل پرتفوی سرمایه گذاری ۵ ارزی می تواند بهترین گزینه برای سرمایه گذاری بلندمدت در بازار رمزارزها به حساب آید.

حتما بخوانید : دلایل ریزش بیت کوین دقیقا چیست؟


بد نیست به این موضوع نیز اشاره کنیم که این ارز جذاب ما را با سیستم بلاکچین آشنا کرد و ارزهایی که بعد بیت‌‌ کوین خلق شدند، کارمزد کم تر و با سرعت تراکنش بیشتر توانستند سرمایه گذارانی بسیاری را به سمت خود بکشانند اما بیت کوین هنوز شماره یک برای سرمایه گذاری تا سال ۲۰۲۷ به حساب می آید. بر اساس اطلاعات و اخباری که در اختیار معامله گران است، بالای ۵۰ درصد این‌ ارز در اختیار موسسات مالی بزرگ و نهنگ های قدرتمند قرار دارد که نشان دهنده آینده امیدوار کننده این ارز دیجیتال می باشد. افرادی بودند با فروش سکه و طلا بیت کوین را جایگزین خوبی برای سرمایه گذار دانستند، چرا که این افراد معتقدند که این ارز در آینده رشد بسیار خوبی را تجربه خواهد کرد و ما می توانیم امیدواری خیلی بیشتری داشته باشیم.

ترکیب پرتفوی سرمایه گذاری بهینه چگونه است؟

سبد سرمایه گذاری بهتر است ترکیبی از موارد زیر باشد:

  • ارزهایی که ارزش بازار یا مارکت کپ آن ها بالای ۱۰ میلیارد دلار باشد، جزو ارزهای دیجیتالی کم ریسک به حساب می آیند و آینده خوبی در انتظار آن ها خواهد بود. در واقع این ارزها جزو ارزهایی هستند که با خیال راحت تر قادرید روی آن ها سرمایه گذاری کنید. حتی می توان با دید بلند مدت روی آن ها سرمایه گذاری کنید. بین ارزهایی که سرمایه بازار بالای ۱۰ میلیارد دارند، بیت کوین و اتریوم از بهترین رتبه برخوردارند و می توان مقداری از سرمایه را هم برای سایر ارزها مانند بایننس کوین، کاردانو و ریپل کنار گذاشت. اگر گفته شد این سبد با دید بلند مدت ۱۰ ساله بوده اما با هر دیدی که سرمایه گذاری کنید بهتر است حدود ۵۰ درصد از سبد سرمایه گذاری خود را برای سه ارز رده بالا لحاظ کنید. چنانچه ارزش بازار این ارزها را با یک دیگر جمع ببندید، عددی نزدیک به جمع مارکت کپ های سایر رمزارزها خواهد بود. معمولا ارزهایی که ارزش بازار زیر ۱۰ میلیارد دارند، در صورت نوسانی شدن بازار، نوسانات بیشتری را تجربه خواهند کرد و این بدین معنی است که ریسک و ضرر به مراتب بیشتری را برای سرمایه گذاران خود به همراه می آورند.
  • ارزهایی که ارزش بازار آن ها بین ۱ تا ۱۰ میلیارد دلار است، با در نظر گرفتن شرایطی خاص قادرند در لیست ارزهای آینده دار بازار کریپتو قرار گیرند. این ارزها ریسک متوسطی به همراه دارند و چنانچه قرار باشد صعود قیمتی در کار باشد، رشد خوبی را تجربه خواهند کرد. برای مثال ارز چین لینک رشد قیمتی خوبی را تجربه کرده است و در این گروه از ارزها قرار می گیرد. از طرفی چنانچه کاهش قیمتی در بازار مشاهده شود، ضرر آن نسبت به ارزهایی که مارکت کپ زیر ۱ میلیارد دارند، به مراتب کم تر خواهد بود.
  • ارزهایی که ارزش بازار آن ها کم تر از ۱ میلیارد دلار است، ارزهای دیجیتال ریسکی به حساب می آیند و بیشتر برای نوسان گیری مورد استفاده قرار می گیرند و نمی توانند بهترین گزینه برای سرمایه گذاری طولانی مدت به حساب آیند. تعداد زیادی از معامله گران تازه کار، بر این باورند که سرمایه گذاری روی مارکت کپ زیر ۱ میلیارد سوددهی خوبی به همراه دارد؛ حتی بعضی دیگر بر این باورند که چنانچه ارزهایی که قیمت آن ها هنوز خیلی پایین است را خریداری کنید، در صورت رشد قیمت ارز و سود بسیار خوبی به دست خواهید آورد. این در حالی است که کسب سود در بازار به این سادگی ها نیست و چنانچه بخواهید قسمتی از سبد سرمایه خود را روی ارزهایی که ریسک بالایی به همراه دارند سرمایه گذاری کنید، بهتر است در نهایت ۲۰ درصد سبد خود را به آن ها اختصاص دهید. چنانچه ریسک پذیری شما بسیار بالاست، حداکثر ۳۰ درصد از پرتفوی سرمایه گذاری خود را در بازار رمزارزها به این دسته از ارزها اختصاص دهید. این را در نظر داشته باشید که پر کردن سبد سرمایه گذاری خود از ارزهای با ارزش بازار زیر ۱ میلیارد، ریسک سرمایه گذاری شما را تا حدود بسیار زیادی افزایش خواهد داد. بیشتر افراد تازه کار در سبد سرمایه گذاری خود ارزهای زیادی از این گروه را قرار می دهند و بعد از مدتی به این علت که این ارزها نوسان بسیار بالایی را تجربه می کنند و یا حتی بعضا پروژه های کلاهبرداری بین آن ها یافت می شود، بخشی از سرمایه خود را از دست می دهند و از سرمایه گذاری در بازار رمزارزها دلسرد می شوند که این موضوع درست نیست و باید اعتدال را در هر چیزی رعایت کرد.
  • این را باید در نظر داشت که تمامی ارزهایی که در لیست رتبه بندی کوین مارکت کپ قرار دارد، در لیست ارزهای دیجیتال آینده دار ۲۰۲۷ جای نمی گیرند و مناسب سرمایه گذاری نخواهند بود. چنانچه دسته متوسط را در نظر بگیریم. تتر USDT و USD Coin در این گروه از ارزها قرار می گیرند اما به این خاطر که استیبل کوین هستند، سرمایه گذاری روی آن ها بی معنی است. البته باید در نظر داشت که تمامی ارزهای رده متوسط نیز برای سرمایه گذاری خوب نخواهد بود. جالب است بدانید که یکی از ارزهای آینده دار بازار کریپتو در رده متوسط بایننس کوین است که صرافی بایننس پشتیبانی همه جانبه از آن را بر عهده دارد. بایننس همچنین وبسایت کوین مارکت کپ را نیز خریداری کرده است و در زمینه صرافی ها نیز عملکرد بسیار خوبی از خود نشان داده است.

پیش بینی بازار ارزهای دیجیتال تا سال های ۲۰۲۷ الی ۲۰۲۸

شاید یک سال زمانی کافی برای پیش‌ بینی بازار رمزارزها و اتفاقات بنیادی در آن به حساب نیاید ولی به منظور توسعه تکنولوژی و نوآوری در این حوزه، ۵ الی ۱۰ سال زمان کفایت می کند. لذا می توان پیش بین از این بازار با دیدی پنج‌ ساله انجام داد. حدود ۵ سال بعد، وضعیت دنیای متاورس به چه صورتی است؟ آیا در آن زمان، لیست ارزهای دیجیتال مناسب سرمایه گذاری با لیست حال حاضر یکسان است؟ چه تغییری در وضعیت کیف پول‌ های رمزارزها ایجاد می شود؟

بهترین ارز دیجیتال برای 5 سال آینده

آیا رمزارزها می توانند جای دلار و یورو را بگیرند؟ پاسخ تمام این سوال‌ ها و موضوعات، تحت تاثیر عوامل داخلی بازار و همچنین سیاست‌ ها و رویدادهایی خارج از بازار است، ولی چه تاثیرات خارج از بازاری امکان دارد تغییری در سرنوشت رمزارزها ایجاد کنند؟ در این قسمت از مقاله قصد داریم به ۵ پیش‌ بینی گوناگون از آینده بازار کریپتوکارنسی و سایر حوزه ها مربوط به آن در ۵ سال دیگر یعنی حوالی سال های ۲۰۲۷ و ۲۰۲۸ بپردازیم، پس این بخش از مقاله را به هیچ عنوان از دست ندهید؛

۱٫ تبدیل بیت‌ کوین به یک واحد هم‌ تراز با دلار یا یورو

پول به صورت کلی سه نقش متفاوت را در دنیا بر عهده دارد؛ روشی برای پرداخت، برای ذخیره ارزش و واحد حساب. بسیاری از رمزارزها مثل استیبل کوین‌ ها نقش پرداخت را بر عهده دارند. بعضی از رمزارزها هم مانند بیت کوین و اتریوم نقش ذخیره ارزش را بر عهده دارند ولی هنوز رمزارزی وجود ندارد که به‌ عنوان واحد حساب عمل کند. در اصل واحد حساب در دنیا همچنان دلار آمریکا می باشد، به صورتی که ارزش تمام چیزها حتی خود بیت‌ کوین با این ارز فیات قابل محاسبه است. بازار رمزارزها وقتی به موفقیت های بیشتر دست پیدا خواهد کرد که جایگاه دلار آمریکا در این زمینه را بگیرد. همچنین مطمئنا نماینده بازار رمزارزها برای این کار بیت‌ کوین می باشد. در حقیقت این اتفاق می‌ تواند یک پیروزی بزرگ برای صنعت کریپتوکارنسی به حساب آید.

حتما بخوانید : ارزهای دیجیتال گمنام آینده دار کدامند؟


ولی پرسش اصلی اینجاست که چه اتفاقی باید رخ دهد تا در ۵ سال آینده وضعیت به آن صورت که گفتیم رقم بخورد؟ در پاسخ باید گفت که یکی از پیش‌ نیازهای آن کاهش اعتماد به ارزهای دلار آمریکا و یورو است؛ پس از این اتفاق است که بیت‌ کوین می‌ تواند به یک واحد حساب تبدیل شود. اکنون نیز اتفاقاتی مانند چاپ بی‌ رویه پول، مسدود شدن دارایی‌ های دلاری یک کشور مستقل، افزایش تورم و … موجب کاهش اعتماد به این ارز فیات شده است و امکان دارد این شرایط نیز همچنان ادامه یابد و این بدین معنی است که امکان دارد تورم، جنگ، بحران اقتصادی و تمام این چیزها به این زودی‌ ها به اتمام نرسد و این حوادث ما را به این پیش‌ ‎بینی نزدیک‌ تر خواهد کرد.

۲٫ توسعه کیف پول کریپتوکارنسی

در حال حاضر شخصی که به طور فعال از سیستم مالی غیرمتمرکز یا همان دیفای بهره می گیرد، احتیاج دارد تا از وب‌ سایت‌ ها و پروتکل‌ های گوناگون زیادی استفاده نماید مانند صرافی‌ ها، ولت ها، بریج، پلتفرم‌ های وام‌ دهی و … که این حجم از پروتکل حتی برای افراد باتجربه هم مشکل زا است و بسیار ناکارآمد تلقی می‌ شود. بدین منظور که این سیستم مورد پذیرش عوام قرار بگیرد، باید توسعه حداکثری را تجربه کند. در واقع حوزه دیفای وقتی می تواند به وضعیتی ایده‌ آل دست پیدا کند که بتوان تنها از طریق یک تعداد محدود به تمام سرویس‌ ها دسترسی یافت.

برای مثال کاربران بتوانند تنها از طریق ولت خود تمامی امور مثل معامله، استیک کردن، ذخیره، وام‌ دهی و … را انجام دهند. برای کاربران به صورت معمول اهمیتی ندارد که از کدام صرافی یا بریج استفاده می‌ کنند. آن‌ ها تنها به مولفه‌ هایی مانند امنیت، سرعت و کارمزد پایین اهمیت می‌ دهند. تا ۵ سال آینده می توان این طور گفت که تعداد زیادی از پروتکل‌ ها به این چشم‌ انداز در این زمینه دست پیدا خواهند کرد.

۳٫ تغییرات عمده در حوزه متاورس

متاورس یکی از حوزه های داغ در یکی دو سال اخیر به حساب می آمد ولی هنوز بسیاری از افراد ایده زیادی ندارند که این دنیای مجازی شامل چه چیزهایی خواهد شد و قرار است نحوه کار این صنعت چطوری باشد. به زبان ساده متاورس یک دنیای مجازی در زمان حال می باشد که تعداد کاربران نامحدودی را قادر است در خود بگنجاند. تمامی افراد می‌ توانند در این دنیا شرکت کنند و با یکدیگر ارتباط برقرار کنند، درآمد کسب کنند و بسیاری کارهای دیگر انجام دهند. متاورس به صورت کلی از برنامه‌ های کاربردی و رویدادهای گوناگون تشکیل می شود مانند بازی‌ های ویدئویی، برگزاری کنسرت و گالری به شکل مجازی، برگزاری ویدئوکنفرانس و بسیاری چیزهای دیگر، ولی با این وجود مفهوم متاورس مفهوم جدیدی به حساب نمی آید!

بازی‌ های ویدئویی، پلتفرم‌ های اجتماعی و … چندین سال است که وارد زندگی مردم شده‌ اند. یکی از مشکلاتی که در صنعت متاورس وجود دارد، امکان همکاری در آن است. این قابلیت موجب خواهد شد تا کاربران بتوانند هویت و دارای ی‌های دیجیتالی خود را بین متاورس‌ های گوناگون منتقل کنند، ولی متاورس هرگز نمی‌ تواند تمام احتیاجات موجود را برآورده نماید. همچنین برخی از عاملان این صنعت دوست ندارند کنترل این دنیای مجازی را در اختیار کاربران قرار دهند، از این روی این سرویس‌ ها ایزوله می مانند. یکسری دیگر از مشکلات سر راه این صنعت مربوط به بحث تکنولوژی است؛ امروزه تنها با استفاده از عینک‌ های واقعیت مجازی یا همان VR قادر به ورود به این دنیای دیجیتالی هستیم.

حتما بخوانید : همه چیز درباره متاورس که باید حتما بدانید


این تکنولوژی رفته رفته در حال پیشرفت است ولی هنوز به سطحی که انتظار می رود، نرسیده است. امروزه تنها گروهی از گیمرها از این تکنولوژی بهره می گیرند و برای عمومیت مردم کاربرد خاصی به همراه ندارد. فعلاً کسی برای دیدن و گفتگو با دوستان و آشنایان خود از این تکنولوژی استفاده نمی‌ کند. لذا به منظور رسیدن به آن متاورسی که در ذهن داریم، نیاز به پیشرفت تکنولوژی در این زمینه خواهد بود و تولیدات انبوه در این زمینه نیز می تواند بسیار کمک کننده باشد، ولی دستیابی به تمامی این موارد تا ۵ سال آتی، کمی دور از انتظار خواهد بود!

۴٫ تاثیر دولت‌ ها بر روی کریپتوها

بازار رمزارزها عموما جهانی می باشد ولی با این وجود دولت‌ ها قادرند روی آن اثرگذار باشند. امروزه کشورهایی مانند چین، روسیه، هند، آمریکا و … وجود دارد که قوانین سفت و سختی در رابطه با این بازار نو لحاظ کرده اند. رقابتی که میان کشورها درگرفته است، روی این قانون‌ گذاری تاثیر می‌ گذارد. برای مثال پس از حمله روسیه به اوکراین، تعداد زیادی از پلتفرم‌ های دیجیتالی سرویس‌ های خود را روی کاربران روسی بستند. بنابراین این اتفاق را می توانیم در آینده نیز مجددا شاهد باشیم، حال این که همین الان هم این اتفاقات در حال رخ دادن است!!

۵٫ ایجاد تغییرات در لیست برترین رمزارزها

تغییر در لیست برترین رمزارزهای دنیا، یکی دیگر از مواردی که می توان به خوبی آن را پیش‌ بینی کرد، می باشد. بازار کریپتوکارنسی را می توان یک بازار تکنولوژی دانست؛ بازاری که هر لحظه می‌ تواند با ورود پروژه قدرتمند و جدید، دیگری را کنار بزند. در آینده شاید دیگر ارزی مانند اتریوم کلاسیک وجود نداشته باشد یا این امکان وجود دارد پروژه‌ ای وارد شود که از اکوسیستم کاردانو قدرتمندتر باشد و به احتیاجات طیف بیشتری از کاربران با هزینه های به مراتب کم تر و کارایی بالاتر پاسخ دهد. به صورت کلی می توان این طور انتظار داشت که پروژه‌ هایی که در حال حاضر حس می کنیم جایگاه خود را بین ارزهای دیجیتال به دست آورده اند، تا ۵ سال دیگر حتی اسمی از آن‌ ها نیز شنیده نشود!


نتیجه گیری و کلام پایانی

تمامی مواردی که در مورد ارزهای دیجیتال آینده دار ۲۰۲۷ بیان کردیم، نوعی تحلیل و پیش بینی است، لذا هیچ قطعیت ۱۰۰ درصدی برای پیشبرد این پروژه ها وجود ندارد. با این وجود این پروژه ها در گروه پروژه های ترند محسوب می شوند. پس می توان بخشی از سرمایه خود را به عنوان یک سرمایه گذاری ۵ ساله برای این پروژه ها کنار گذاشت. این نکته را باید در نظر داشت که حداقل ۵۰ درصد از سرمایه ای را که برای رمزارزها کنار گذاشته اید درباره ارزهای رده بالای این ارزها که بیت کوین و اتریوم هستند، سرمایه گذاری نمایید.

بخش های دیگر سرمایه را می توان روی ارزهای دیگری که پتانسیل رشد و پیشرفت در آینده را دارند، سرمایه گذاری کرد. به غیر از موارد فوق یکی از ارزهایی که می توان رشد خوبی برای آن در نظر گرفت ارز بایننس کوین است که توانسته رشد بسیار خوبی را در بازار رمزارزها تجربه کند. در این مطلب از کد بورسی ارزهایی پتانسیل خوبی برای پیشرفت و رشد داشتند را به شما معرفی کردیم و نکات تکمیلی در این خصوص را نیز با شما در میان گذاشتیم. اما این را از یاد نبرید که خرید این ارزها را باید در موقعیت مناسب انجام داد، لذا امکان دارد در حال حاضر زمان مناسبی برای سرمایه گذاری در این حوزه نباشد.

به طور کلی بهتر است افرادی که کمتر ریسک پذیرند، تنها روی بیت کوین و اتریوم سرمایه گذاری کنند و افرادی که سطح ریسک متوسط را می پذیرند نیز بهتر است ۵۰ درصد سبد سرمایه گذاری خود را روی ارزهایی با ارزش بازار بالاتر از ۱۰ میلیارد اختصاص دهند و ۵۰ درصد دیگر را روی ارزهایی با ارزش بازار ۱ تا ۱۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری نمایند و در نهایت افرادی که بسیار ریسک پذیرند نیز حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد پرتفوی سرمایه گذاری خود را به ارزهایی با ارزش بازار ۱ یک میلیارد اختصاص دهند؛ این کار موجب می شود سطح ریسک پذیری معقولی را نسبت به شخصیت معامله گری و سرمایه گذاری خود اتخاذ کنید و از میزان سودی که حاصل می شود نیز رضایت داشته باشید.

همان طور که قول داده بودیم، در این مطلب همه چیز درباره ارزهای دیجیتال آینده دار ۲۰۲۷ را به شما آموزش دادیم.

همچنین اگر دوست دارید ارزهای دیجیتال در حال پیشرفت را هم بشناسید، این مطلب را به شما توصیه می کنیم.

به نظر شما بین ارزهای دیجیتال آینده دار ۲۰۲۷ کدامیک می تواند عملکرد بهتری از خود نشان دهد؟

برای دوستانتان بفرستید: