برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

آینده ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱ چطور رقم میخورد؟

با توجه به داغتر شدن بازار ارزهای دیجیتال و افزایش قیمت بی سابقه بیت کوین، اتریوم، ریپل و سایر ارزهای دیجیتال، اصلی ترین و پرتکرارترین سوال سرمایه گذاران این بازار و حتی علاقه مندان به سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال این است که آینده ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱ چگونه خواهد بود و این که بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری ۲۰۲۱ کدام ها هستند؟ آینده ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱ قطعا روشن خواهد بود، چرا که در تمام دنیا سرمایه گذاران حقوقی و کمپانی ها و افراد سرمایه دار به سمت سرمایه گذاری در این بازار متمایل شده اند و بعضا سرمایه گذاری های بسیاری را در این بازار انجام داده اند. لذا اگر دوست دارید بدانید که بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت کدام است و آینده ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱ چگونه رقم خواهد خورد، این مطلب بهترین راهنمایی را به زبان ساده به شما خواهد کرد.

آینده ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱

در سال ۲۰۲۰ به علت چاپ بیش از حد دلار، افت ارزش دلار آمریکا و افزایش بدهی های اقتصادی آمریکا به دلیل بحران اقتصادی ناشی از کرونا، ارزش ارزهای دیجیتال و به ویژه بیت کوین رشد چشم گیری داشت. عمده این افزایش قیمت مدیون ورود موسسات حقوقی به بازار ارزهای دیجیتال بوده که این قسمت را به عنوان جایگزینی مناسب برای سرمایه گذاری در بازارهای سنتی از جمله طلا پذیرفته اند. یکی از علت های این گرایش، عملکرد درخشان ارزهای دیجیتال نسبت به سرمایه گذاری های سنتی مثل طلا بوده است. بسیاری از سرمایه گذاران ارز رمزنگاری شده چشم به راه ۲۰۲۱ هستند. توانایی پیش بینی روندهای جدید ارز رمزنگاری شده مهارت کلیدی برای هر معامله گر است.


در صورتی که تمایل دارید در ارزهای دیجیتال مثل بیت کوین، اتریوم و … سرمایه گذاری امن کنید و از امتیاز ۱۰ درصد تخفیف کارمزد در معاملات رمزارزها بهره مند شوید، میتوانید از طریق لینک زیر اقدام به ثبت نام نمایید؛

ثبت نام رایگانسرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال


ولی با بیش از ۶۰۰۰ آلت کوین مختلف در بازار، چگونه می توان تشخیص داد که کدام یک بهترین سرمایه گذاری ارزهای رمزنگاری شده در سال ۲۰۲۱ هستند؟ چیزی که واضح است این است که آینده رمزنگاری هرگز قطعی نیست، پس پیش بینی ارزهای رمزنگاری شده می تواند مشکل باشد، به خصوص از آنجا که دوره های بی ثباتی در پی شیوع ویروس کرونا وجود دارد. با این وجود خبر خوب این است که برخی از کارشناسان رمزنگاری گفته اند سال ۲۰۲۱ می تواند سال رمزگذاری باشد، به لطف بهبود بازار و تحولاتی مانند نسخه های طولانی مدت مورد انتظار برای ارتقا اتریوم. سال ۲۰۲۰ هرچند به دلیل بحران اقتصادی ناشی از شیوع کرونا برای همه کشورها مشکلاتی را به همراه داشت ولی سال شکوفایی ارزهای دیجیتال بود.

آیا رشد ارزهای دیجیتال در سال آینده میلادی ادامه پیدا خواهد کرد؟ آیا قیمت بیت کوین بازهم بالاتر خواهد رفت؟ جالب است بدانید که دلایل عمده افزایش ارزش بازار و همین طور قیمت بیت کوین و به صورت کلی ارزهای دیجیتال به شرح زیر است :

۱) تسهیل روند خرید بیت کوین برای سرمایه ‌گذاران خُرد

هر کسی که دستی در ارزهای دیجیتال داشته باشد، احتمالا با این سوال از سوی دوستان و افراد خانواده مواجه شده است که؛ از کجا باید بیت کوین بخرم؟ مادر من نمونه جالبی از این ‌گونه افراد است. چند سال پیش مقداری بیت کوین به‌ عنوان هدیه به مادرم دادم و او ناامیدانه سعی می‌ کرد متوجه شود من برای گذران زندگی چه می‌ کنم. واقعیت اینجا است که خرید ارزهای دیجیتال، هیچ ‌وقت تا‌ به این اندازه ساده نبوده است. در شرایط حاضر تعداد زیادی صرافی‌ قانونی فیات به ارز دیجیتال در کشورهای گوناگون فعالیت می ‌کند. علاوه ‌بر این، تعداد حساب ‌های کاربری در این صرافی ‌ها، از ۵ میلیون در سال ۲۰۱۶ به بیش از ۱۰۰ میلیون در سال ۲۰۲۰ افزایش پیدا کرده است.

البته، عامل تا‌ثیرگذار در این بخش، شرکت ‌های بزرگ فناوری مثل؛ پی ‌پل و اسکوئر هستند که همچنان خرید بیت ‌کوین و دیگر دارایی ‌های دیجیتال را برای افراد آسان می ‌کنند. این دو شرکت به ‌تنهایی معادل ۱۰۰ درصد از بیت کوین ‌های تا‌زه ‌استخراج‌ شده را خریده اند تا‌ تقاضای مشتریان آمریکایی خود را برآورده نمایند. اگر سرویس ‌دهی چند مورد از این پلت ‌فرم ‌ها تا‌ سال آینده برای مشتریان بین ‌المللی نیز فراهم شود، میزان تا‌ثیر آنها شگفت ‌انگیز می شوند. همچنین، بسیاری از پیشرفت ‌های کلان اقتصادی، از سطوح کم‌ سابقه تسهیل مالی تا‌ ممانعت کشورها از برداشت پول شهروندان، موجب افزایش تقاضا برای بیت‌ کوین شده است. سال ۲۰۲۰، رکورددار افزایش تعداد کیف پول‌ های بیت‌کوین بود و چندان عجیب نیست اگر این رکورد باز هم در سال ۲۰۲۱ جابجا شود. اگر دوست دارید در مورد سرمایه گذاری روی بیت کوین در ایران بیشتر بدانید، اینجا کلیک کنید.

۲) تمایل موسسات مالی سنتی و بانک‌های خصوصی به بیت کوین

سال ۲۰۲۰ سالی باورنکردنی برای ورود شرکت‌ ها و سازمان ‌های بزرگ به فضای ارزهای دیجیتال بود. در این سال، نهادهای کلانی همچون بانک جی ‌پی ‌مورگان و شرکت مالی استاندارد چارترد راه ‌حل ‌هایی برای کاربرهای خود ایجاد کردند و حتی بسیاری دیگر از جمله بانک‌ های سرمایه‌ گذاری سی ‌تی ‌بنک و دویچه بنک، دارایی ‌های دیجیتال را در بین دارایی‌ ها و سرمایه‌ گذاری‌ های معمول خود جای دادند.

۳) شفافیت مالیات ارزهای دیجیتال

سال ۲۰۲۰ شاهد تحولاتی بنیادین در زمینه مالیات ارزهای دیجیتال بودیم. در این سال، خدمات درآمد داخلی ایالات متحده، پرسش ‌نامه ‌ای در مورد دارایی‌ های دیجیتال برای تمام آمریکایی‌ ها فرستاد. علاوه‌ بر این، سازمان‌ هایی مانند سازمان همکاری اقتصادی و توسعه، گزارش ‌هایی جامع و کامل در این خصوص منتشر کرده است.

۴) اتحاد و ادغام شرکت‌ های ارز دیجیتال

با وجود بحران اقتصادی، سال ۲۰۲۰ سالی بسیار عالی از نظر ادغام شرکت ‌های ارز دیجیتال بود. داده ‌ها نشان می ‌دهد که ارزش کل شرکت ‌هایی که طی ۶ ماه اول سال ۲۰۲۰ ادغام شده ‌اند. از این میزان در تمام سال ۲۰۱۹ فراتر رفته و از ۲/ ۱۹ میلیون دلار به ۹/ ۴۵ میلیون دلار رسیده است. می‌ توان انتظار داشت که فعالیت‌ های خرید و ادغام شرکت‌ های ارز دیجیتال در طول سال ۲۰۲۱ نیز ادامه یابد، به ویژه با توجه به این که استارت ‌آپ ‌های برجسته به ‌صروتی فزاینده قسمتی از سود حاصل از بازار صعودی اخیر را به ادغام ‌شدن و سرمایه ‌گذاری روی شرکت‌ هایی اختصاص می ‌دهند که به خدمات فعلی آن ها گزینه ‌های جانبی بیشتری اضافه می ‌کند و بدین وسیله، می ‌توانند به شرکت‌ هایی بسیار بزرگ ‌تر تبدیل ‌شوند.


حتما بخوانید : بهترین صرافی ارز دیجیتال در ایران کدام است؟


در سال ۲۰۲۱، احتمالا این غول‌ های بزرگ ارز دیجیتال حوزه فعالیت خود را بیشتر به سمت آسیا می کشانند. در ۶ ماه اول سال ۲۰۲۰، تمرکز فعالیت ‌های مربوط به خرید و ادغام شرکت ‌ها در این صنعت، به ‌صورتی روزافزون از آمریکای شمالی و جنوبی معطوف به دیگر کشور‌ها شد و ۵۷ درصد از این قراردادها در آسیا/اقیانوسیه، اروپا، خاورمیانه و آفریقا شکل گرفت. این میزان در سال ۲۰۱۹، ۵۱ درصد و در سال ۲۰۱۸، ۴۳ درصد بود.

چرا ۱۰۰ هزار دلار و چرا سال ۲۰۲۱؟

مدل انباشت به عرضه در تلاش است تا با ارزیابی میزان عرضه بیت کوین، روند قیمتی درازمدت آن را پیش ‌بینی کند. به بیانی ساده تر، این مدل با توجه به عرضه ثابت کوین و نصف‌ شدن پاداش بلوک آن در بازه ‌های زمانی ۴ ساله، محاسبات خود را پیش می ‌برد. نظریه نهفته در ورای مدل انباشت به عرضه این است که عرضه بیت کوین در طول زمان کاهش پیدا می کند و هم ‌زمان تورم جهانی نیز افزایش پیدا می کند. بر مبنای این دو عامل، می ‌توان دست‌ کم روی کاغذ پیش ‌بینی داشت که روند قیمتی بیت کوین در بلند مدت، صعودی خواهد بود.

مدل انباشت به عرضه، طبق منحنی عرضه بیت کوین و چرخه‌ های هاوینگ، پیش‌ بینی کرده است که ارزش بازار بیت کوین تا سال ۲۰۲۴ به ۵.۵ تریلیون دلار می ‌رسد. بر مبنای این مدل؛ در فاز یا خوشه بعدی روند قیمتی بیت کوین، ارزش بازار آن به ۵.۵ تریلیون دلار می ‌رسد. این بدین معنی است که قیمت بیت کوین به ۲۸۸ هزار دلار می رسد. پلن ‌بی در توییتی خاطرنشان کرده که همچنان یقین دارد که پیش‌بینی قیمت ۱۰۰ هزار دلاری برای بیت کوین، مطمئنا محقق خواهد شد. ( هدف بعدی ۱۰۰ هزار دلار؟ )

سال ۲۰۲۱ برای بیت کوین از اهمیت خاصی برخوردار است، به خاطر این که پیش‌تر در اردیبهشت ماه شاهد رخداد مهم هاوینگ بیت کوین بودیم و انتظار می ‌رود که اثر این رویداد در بهای بیت کوین در سال میلادی آتی آشکار شود. تقریبا ۶ ماه پیش، بیت کوین سومین هاوینگ خود را تجربه کرد. در رویداد هاوینگ، شمار بیت کوین‌ های قابل استخراج به نصف کاهش پیدا می کند و این موجب می شود تا تعداد بیت کوین ‌های در گردش با کاهش مواجه شود. پلن ‌بی در توییتی می ‌نویسد، خیلی ‌ها از من می ‌پرسند که هنوز به مدل انباشت به عرضه اعتقاد دارم یا نه. بگذارید خیالتان را راحت کنم، من یقین دارم که هر پیش ‌بینی برآمده از این مدل درست است و بیت کوین تا دسامبر ۲۰۲۱ می ‌تواند خود را به بازه قیمتی ۱۰۰ هزار دلار تا ۲۸۸ هزار دلار برساند. من به‌ داده ‌های جدیدی دست یافته ‌ام که بر کمبود شدید بیت کوین صحه می ‌گذارند.

آیا ارزهای دیجیتال جای ارزهای معمول را خواهد گرفت؟

با وجود تمام این نکات منفی رمزارزها هنوز هم پتانسیل عظیمی برای ایجاد تغییرات بزرگ و پیشرفت شگفت آور دارند. هم اکنون نیز از گوشه و کنار و از زبان متخصصان علم اقتصاد شنیده‌ می ‌شود که به احتمال زیاد در آینده بیت کوین جای پول ‌های ملی را می گیرد. یکی از این افراد توماس فری، یک آینده ‌نگر و استراتژیست رده بالا در گوگل، است که بر این باور است که تا سال ۲۰۳۰ ارزهای دیجیتال به عنوان یکی از روش‌های معمول تبادل پول و کالا شناخته خواهد شد و تاثیر بزرگی در نحوه تجارت دنیا می گذارد. تا سال ۲۰۳۰ بیت کوین جای ۲۵ درصد پول‌ های ملی را می گیرد و تاثیر آن خیلی بیشتر از این حرف‌ ها بوده و بیت کوین در مسیر ایجاد این تغییر قرار گرفته است.

حتی همین الان نیز می‌ توانید کشورهایی را پیدا کنید که بیشتر معاملات خودشان را با بیت کوین انجام می‌ دهند و این کشورها اغلب از تورم بالا و ارزش پول بسیار پایین رنج می ‌برند. در کشور ونزوئلا حجم زیادی بیت کوین جابجا می ‌شود و استفاده از بیت کوین در کشورهایی که وضع اقتصادی مناسبی ندارند روز به روز در حال افزایش است. بعضی از کارشناسان بر این باورند که کشورها رفته رفته در حال وضع قوانینی هستند که رمزارزها نیز در کنار ارزهای سنتی بین مردم جا بیفتد و در آینده بیت کوین و ارزهای دیجیتال به طور کلی دنیای سرمایه‌ گذاری را متحول می کنند.


حتما بخوانید : آموزش سرمایه گذاری در ارز دیجیتال | کدام ارز دیجیتال آینده بهتری دارد؟


برخی از افراد نیز بر این باورند که بیت کوین تنها یک لایه ارزش جدید به دنیا اضافه می کند و همانطور که با اختراع تلفن، سیستم پستی از بین نرفت، پیشرفت بیت‌ کوین نیز پول ‌های سنتی را به صورت کلی نابود نمی کند، بلکه این دو در کنار هم به فعالیت خود ادامه می دهند. امروزه اسکایپ، تلگرام، واتس اپ، جیمیل و هزاران سرویس ارتباطی در دنیای اینترنت وجود دارد، ولی هنوز هم شرکت‌ های پستی و ادارات پست کشور‌ها فعالیت های مخصوص به خود را دارند. در این دنیای جدید سایر ارزهای دیجیتال نیز نقش خودشان را بازی می ‌کنند و شاید مثل الان که دلار آمریکا به عنوان ارز اصلی کل دنیا شناخته می ‌شود و مردم در سراسر دنیا پول ‌های خود را برای تجارت بین ‌المللی به دلار تبدیل می ‌کنند، بیت کوین در برابر دیگر رمزارزها مثل دلار آمریکای امروزی باشد.

نکات مهم درباره آینده ارزهای دیجیتال

 • سال ۲۰۲۱ توسط برخی صاحب نظران به عنوان سال ارز دیجیتال اعلام شده است.
 • رشد اقتصاد غیرمتمرکز موجب علاقه به ارز دیجیتال‌ هایی مثل اتریوم  و تزوس شده است.
 • به منظور سرمایه گذاری موفق در ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۱، زمان بندی بسیار حائز اهمیت است.
 • بعد از ضربه‌ ناشی از بیماری کرونا به اعتماد به بازار ارزهای دیجیتال، این بازار به خوبی در حال بهبود است.
 • بیت کوین برترین ارز رمزنگاری شده برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۱ است که قیمت ‌های پتانسیل رسیدن به ۱۰۰،۰۰۰ دلار را دارند.
 • پروژه پشت ارز دیجیتال ممکن است به یک بازیگر مهم در بازار تبدیل شود. خرید در روزهای اولیه معرفی ارزهای دیجیتال جدید می‌تواند سود بسیار خوبی به همراه داشته باشد.
 • شما نمی‌توانید یاد بگیرید که چگونه در بلاک چین سرمایه گذاری کنید. در عوض، می ‌توانید یاد بگیرید که چگونه در ۱۰ ارز رمزپایه‌ برتر که از بلاک چین استفاده می‌ کنند سرمایه گذاری نمایید.
 • از آنجا که ارزهای رمزپایه دارایی‌ های دیجیتالی هستند، همیشه تهدیدهایی مثل هک کیف پول، فراموشی پسورد و همین طور سایر مشکلات امنیتی و فنی نگهداری از این ارزها وجود دارد.
 • با وجود گزینه ‌هایی مثل زی کش که مزایای بالقوه ‌ای برای سرمایه گذاران با تجربه ارائه می ‌کند، انتخاب ارز دیجیتال برتر برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۱ به ریسک پذیری شما وابسته است.
 • هیچ مرجع مرکزی در مورد ارزهای دیجیتال وجود ندارد. شما تنها کسی هستید که باید از دارایی خود صیانت کنید. دارایی‌ های رمزنگاری، غیرمتمرکز هستند. این بدین معنی است که هیچ دولتی نمی‌ تواند آنها را کنترل کند یا نابود کند.
 • نوسان بالای بازار ارزهای دیجیتال می ‌تواند ارزش سرمایه گذاری شما را چندین برابر افزایش دهد. در مقابل، همین نوسان امکان دارد ارزش سرمایه گذاری ‌های بلندمدت را بعضی مواقع به صفر نیز برساند.

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری ۲۰۲۱

آینده کدام ارز دیجیتال بهتر است

۱) بیت کوین 

آینده ارز دیجیتال در ایران و جهان تا حدود زیاد به بیتکوین وابسته است. سرمایه گذاری در بیت کوین همیشه ایده خوبی است. این ارز دیجیتال از نظر سرمایه بازار هنوز اولین است. از سال ۲۰۰۹ که به تنهایی بازار ارزهای دیجیتال را شکل داد تا کنون، بیت کوین به دلیل ایده و اعتماد کاربران، قوی‌ترین ارز دیجیتال موجود است. علاوه بر این، ثابت شده است که بیت کوین در برابر هرگونه سقوط قابل توجه در بازار مقاوم است. به همین دلیل بدیهی است اولین اسم در لیست ۱۵ ارز دیجیتال برتر برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۱ باشد. در سال ۲۰۲۰، هر حوزه اقتصادی تحت تأثیر همه گیری بیماری کرونا قرار گرفت. بعد از قرنطینه سراسری در جهان، قیمت بیت کوین در اواخر ماه مارس به ۴۷۰۰ دلار کاهش پیدا کرد.


حتما بخوانید : بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری کدام است؟


در طول تابستان، بیت کوین هم از نظر قیمت و هم از نظر بازار بهبود یافت. در سپتامبر، نرخ این ارز به ۱۲۰۰۰ دلار رسید و پس از آن با یک سقوط تا مرز ۹۸۰۰ دلار پایین آمد. پس از دو ماه گرفتار شدن در یک محدوده، چند هفته ‌ای است که بیت کوین رشد دیوانه وارش را آغاز کرده و در زمان نگارش این مقاله به رقم ۱۶۲۰۰ دلار حمله ور شده است. این ارز همیشه پتانسیل بالایی برای رشد دارد و یکی از بهترین ارزها برای سرمایه گذاری‌های بلند مدت محسوب می‌شود. تقریباً نقدشونده ترین ارز در بازار کریپتو است و در همه جای دنیا قابل نقد شدن است. قدرت این ارز به قدری بالاست که به نظر می آید می ‌تواند نقش طلا را در آینده بازارهای مالی بازی کند. اگر دوست دارید در مورد زمان مناسب خرید بیت کوین بیشتر بدانید، این مطلب به شما کمک خواهد کرد.

۲) اتریوم

نمیتوان درباره آینده ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱ مقاله نوشت ولی اسمی از اتریوم نیاورد! علی رغم عملکرد منفی سایر آلتکوین ها در اواخر ماه مارس، اتریوم در تمام سال ۲۰۲۰ قوی بود. در سپتامبر، قیمت اتریوم به ۴۸۰ دلار رسید که بالاترین قیمت در سال ۲۰۲۰ است. موفقیت اتریوم کاملاً قابل درک است. اولین عامل، رشد امور مالی غیرمتمرکز یا دیفای است. چین لینک، رپد بیت کوین، میکر همه از توکن هایی هست که بر بستر اتریوم ساخته شده‌اند. عامل دوم راه اندازی اتریوم ۲٫۰ است. بنا به گفته تیم توسعه دهنده، فاز صفر اتریوم ۲٫۰ تا پایان سال ۲۰۲۰ کاملا راه اندازی می‌شود. کاربران از انتقال اتریوم به الگوریتم اثبات سهام هیجان زده هستند. برای آموزش استخراج اتریوم با گوشی این مطلب بهترین راهنماست.

در لحظه نوشتن این مقاله، تقریباً ۵۰،۰۰۰ ETH در قرارداد استیکینگ اتریوم ۲٫۰ قفل شده است. کاملاً واضح است که اتریوم گزینه سرمایه گذاری خوبی است زیرا سالها در کنار بیت کوین دوام آورده است. ملکه ارزهای دیجیتال بعد از بیتکوین بیشترین حجم سرمایه در بازار را دارد. به همین دلیل این ارز نقدینگی بالایی و نگرانی فروش و خرید آن را نخواهید داشت. اتریوم با نوآوری‌ها و امکانات بیشماری که به دنیای بلاکچین اضافه کرده است به نوعی اصلی‌ترین شبکه موجود در این صنعت محسوب می‌شود. همه چیز درباره اتریوم را در این مطلب بخوانید.

۳) لایت کوین

لایت کوین امکان دارد یکی از ارزهای دیجیتال احتمالی برای سرمایه گذاری نباشد. با این وجود ما با این کوین به دلیل موقعیتی که در دنیای رمزنگاری دارد، با احترام رفتار می ‌کنیم. سرمایه بازار بزرگ این سکه حدودا ۴ میلیارد دلار است. گرچه این ارز رمزنگاری در سال ۲۰۲۰ رشد چشمگیری به دست نیاورده، ولی هنوز بسیار امیدوار کننده است. عملکرد آن بیش از ۸۰۰۰ درصد رشد در تمام مدت وجودش را نشان می ‌دهد. لایت کوین در لیست ارز‌های پشتیبانی شده در پرداخت سیستم پرداخت پی پال است. به نظر می آید کوین LTC آینده و پتانسیل رشد بسیاری دارد.

۴) تزوس

ارز رمزنگاری تزوس به کاربران امکان دسترسی به سهام ارزان قیمت را می ‌دهد. از آنجا که قیمت سکه XTZ در حدود ۲ دلار است، به راحتی می ‌توانید در سبد خرید خود مقادیر زیادی از این ارز دیجیتال را داشته باشید. عمدتا کاربران برای کسب اولین سود سهام به حدود ۲۰ روز زمان نیاز دارند. بلاکچین تزوس از اثبات سهام نمایندگی استفاده می ‌کند، لذا می‌توانید اعتبار سنج بلاک شوید یا این حق را به دیگران واگذار کنید تا از این طریق درآمد کسب نمایید.

در سال ۲۰۲۰، قیمت سکه تقریبا با افزایش چهار برابری از ۱.۲ دلار به ۴.۲۸ دلار رسید. در حال حاضر نرخ سکه اصلاح شده است. به نظر می ‌رسد خرید این ارز الان بسیار مقرون به صرفه است. ارزهای دیجیتال شما کاملا ایمن خواهد بود، به خاطر این که بلاکچین به وسیله پروتکل امنیتی هوشمند محافظت می‌ شود. علاوه بر این تزوس نوعی استیکینگ آفلاین را معرفی کرده است که به شما امکان سهم گذاری کوین ‌های درون کیف پول سخت افزاری را خواهد داد. برخی از افراد بر این باورند که آینده ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱ به دست همین رمزارزهای کوچک که در حال افزایش سهم بازار هستند رقم می خورد.

۵) کاردانو 

ارز دیجیتال کاردانو به علت توسعه طولانی مدت بلاک چین شناخته شده است. بلاکچین کاردانو در سال ۲۰۱۷ راه اندازی شد. این بلاکچین همچنان در دست توسعه است. این موضوع امکان دارد تنها دلیل سرمایه گذاری در ADA باشد. جالب است بدانید بینان گذار کاردانو یکی از نفرات اصلی تیم اتریوم بوده است. هرچند اکوسیستم آن تکمیل نشده است، ولی آخرین نقطه عطف به نام شلی قیمت دارایی را بعد از اضافه کردن چند ویژگی بهبود یافته افزایش داد. یکی از این ویژگی ‌ها بسیار مورد انتظار استیکینگ بود. در حال حاضر دارندگان می ‌توانند استخر استیکینگ را ایجاد کنند یا این امکان را به دیگران واگذار کنند. قیمت، سکه ADA از ابتدای سال مقداری رشد داشته است. کاردانو سال را با قیمت ۰٫۰۲ دلار آغاز کرد و تا آگوست به ۱٫۵ دلار ارزش رسید. اکنون قیمت اصلاح شده است، پس دریافت مقداری سکه ADA بسیار مقرون به صرفه است.


حتما بخوانید : بررسی کیف پول لجر نانو اس (Ledger nano s) + آموزش کار


نکته : البته که در این لیست کوچک ۵ تایی، جای رمزارزهایی مثل؛ ریپل، بیت کوین کش، مونرو، ترون، آیوتا، زدکش، زی کش و … خالی است اما این ۵ ارزی که معرفی شد، ارزش بازار بسیار بالاتر و آینده ای مطمئن تر و در واقع بنیادی قوی تر داشتند و به همین خاطر گفتیم که اگر قرار است به این سوال پاسخ دهیم که آینده کدام ارز دیجیتال بهتر است بنابراین راهنمایی مطمئن تر و ایمن تری داشته باشیم تا سرمایه شما در یک ارز پرسروصدا و نوسانی که امکان صعود و سقوط های قابل توجه را دارد، مورد تحدید قرار نگیرد.


نتیجه گیری و کلام پایانی

حال که متوجه شده اید که آینده ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱ باید گفت؛ هرچه زمان می‌ گذرد، کاربردهای رمزارزها بیشتر و بیشتر می‌ شود و بیت کوین به صورت خاص در آینده دیگر نه تنها به عنوان یک راه پرداخت، بلکه به عنوان یک کلاس دارایی شناخته خواهد شد. پای سرمایه‌ گذاران قدرتمند و بزرگ به دنیای عظیم ارزهای دیجیتال باز شده و پتانسیل واقعی این اختراع قرن بیست و یکم خودش را نشان می دهد. بیت کوین احتمال زیاد نمی ‌تواند تبدیل به ارز رایج کشورهای دنیا شود، ولی معرفی و عرضه استیبل کوین‌ ها به این موضوع کمک می ‌کند تا ارزهای دیجیتال در زندگی روزمره نفوذ بیشتری داشته باشند.

با در نظر گرفتن روند فعلی ارزهای دیجیتال، به صورت کلی می توان گفت در سال ۲۰۲۱ نیز روند مثبت رشد ارزهای دیجیتال ادامه پیدا خواهد کرد. با گسترش روزافزون کاربرد این ارزها در کارهای روزمره و نیز صنایع مختلف انتظار می رود تقاضا برای ارزهای دیجیتال و به خصوص بیت کوین که سرآمد این حوزه است در سال ۲۰۲۱ افزایش قابل توجهی داشته باشد و این عوامل در نهایت به افزایش چشمگیر قیمت این دارایی های دیجیتال منجر شود. اگر دوست دارید بدانید سرمایه گذاری در آلت کوین ها بهتر است یا بیت کوین این مطلب را بخوانید.

نظر شما راجب آینده ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱ چیست؟

هر نظر یا سوالی در مورد آینده ارزهای دیجیتال در ایران داشتید، حتما در بخش ارسال دیدگاه ها بنویسید تا بقیه هم استفاده کنند.

برای دوستانتان بفرستید: