برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

آموزش تشخیص پول هوشمند و نشانه های ورود آن به انواع سهم ها

در این مقاله قصد داریم تا در خصوص با آموزش تشخیص پول هوشمند برای شما عزیزان مطالب بسیار مفیدی را عنوان نماییم. اگر اهل سرمایه گذاری و بورس هستید، مطمئنا به اینکه بدانید پول هوشمند چیست و به چه صورتی و با چه شرایطی وارد فرآیند عرضه و تقاضای انواع سهام ها می شود، بسیار احتیاج خواهید داشت. بنابراین در ادامه مطلب آموزش تشخیص پول هوشمند با سایت کد بورسی همراه باشید.

پول هوشمند چیست؟ (آموزش تشخیص پول هوشمند)

در ابتدا باید پرسید که آیا می دانید سهام ارزشمند بازار را به چه صورتی باید تعیین کنید؟ باید بدانید که یکی از معیار های حائز اهمیت در مورد شناسایی سهام ارزشمند، آموزش تشخیص پول هوشمند و زمان ورود آن به سهم محسوب می شود. در بیشتر اوقات تصمیمات به منظور انتخاب یک یا چند گزینه سرمایه گذاری، در بین انتخاب‌ های بسیاری که در مقابل افراد قرار دارد، همراه با ریسک سرمایه گذاری و معامله و بعضی اوقات هم با ترس همراه خواهد بود. جالب است بدانید که این تشخیص از بین این تعداد داده در دست امکان دارد کار دشوار و زمان‌ بری به حساب آید.

به علاوه موارد گفته شده، بالا بودن ریسک سرمایه‌ گذاری در بازار بورس و سهام، این تشخیص را دشوار تر و به تلاش بیشتر نیازمند خواهد کرد. پس اشخاصی که بنا دارند تا در این بازار ها به فعالیت بپردازند، ابتدا می بایست آموزش‌ های لازم را ببینند و با شناخت کافی و انجام تحلیل‌ های لازم مناسب‌ ترین گزینه سرمایه گذاری خود را مشخص کرده و سپس تصمیم نهایی خود را اتخاذ نمایند. پس همان طور گفتیم یکی از مفاهیم قابل توجه در بازار سرمایه، پول هوشمند خواهد بود و ما در این راستا قصد داریم به بررسی پول هوشمند و نحوه تشخیص ورود آن در انواع سهام ها بپردازیم، پس با کد بورسی همراه باشید.

پول هوشمند چیست؟

در توضیح آن می توان گفت که پول هوشمند سرمایه‌ ای می باشد که به وسیله سرمایه گذاران و متخصصان بزرگ مالی، شرکت‌ های سرمایه‌ گذاری، خبرگان بازار و مواردی از این دست به مننظور به وجود آوردن روند های بزرگ قیمتی در سهم وارد بازار خواهد شد. سرمایه‌ گذاران بزرگ بازار با درک بالای خود از احتیاجات بازار و همین طور با توجه به دسترسی بالی خود به اطلاعات نهانی و آگاهی بیشتری که نسبت به دیگر افراد دارند و همچنین با اعمال قدرت خود جهت حرکتی سهم را تعیین خواهند کرد. لازم به ذکر است که پول هوشمند به‌ قدری بزرگ است که قادر است به‌ صورت مصنوعی روند قیمت یک سهم را به صورت کلی عوض کند و تأثیرات بسیاری بر بازار به وجود آورد. با ورود پول هوشمند به بازار، سایر قسمت های آن نیز تحت تأثیر قرار می گیرند و همین امر باعث کاهش یا افزایش قیمت‌ ها خواهد شد.


درصورتی که تمایل دارید تا از خدمات ۲۵ درصد تخفیف کارمزد در بورس، مشاوره خرید …  بهره مند شوید میتوانید از طریق لینک زیر اقدام به ثبت نام نمایید. 

دریافت کد بورسیسریع و رایگان


نحوه ورود و خروج پول هوشمند به بازار سرمایه

وقتی که سرمایه گذاران اصلی و بزرگ بازار بر اساس وضعیت موجود اینطور تصمیم بگیرند که احتیاج است تا بر روی یک سهم سرمایه گذاری خاصی را صورت دهند، به خرید سهم نام برده شده در حجم‌ های بسیار بالا می پردازند و موجی قوی و مثبت روی آن سهم به وجود می آورند. اغلب بعد از چند روز و افزایش چند درصدی قیمت های سهم، دیگر سرمایه‌ گذاران مثل سرمایه گذاران ثانویه و خرد، متوجه این موج قوی در سهم خواهند شد و هیجان بالایی به منظور خرید آن سهم به وجود می آید. در این زمان شایعات در بازار گسترش بیشتری می یابد و هدف‌ گذاری‌ های جدیدی به منظور قیمت سهم به وجود می آید، در نهایت و با افزایش این هیجانات و خرید های بالای سهم، قیمت افزایش چشم گیری را به خود می بیند و در نتیجه سهم رشد بسیار زیادی را تجربه خواهد کرد. لازم است عنوان کنیم که طی مدت زمانی خاص از رشد قیمت سهام، همان سهامداران عمده با همان سرعتی که وارد بازار شده بودند و قیمت سهم را زیاد کرده بودند و به سود مورد نظر خود دست پیدا کرده اند، با همان سرعت از سهم بیرون می روند و شروع به فروش سهام به صورت خورد یا کلان خواهند کرد. بدین شکل پول هوشمند از سهم خارج خواهد شد و قیمت آن به‌ تدریج رو به کاهش و قیمت اصلی سهام خواهد رسید.

تشخیص ورود و خروج پول هوشمند

از آنجایی‌ که تعداد زیادی از سرمایه گذاران خرد از این مسئله آگاهی های لازم را ندارد، این امکان وجود خواهد داشت که این ریزش قیمتی را اصلاح قیمتی متصور شوند و همچنان به سهامداری سهم ادامه دهند و انتظار رشد قیمت را در روز های آتی داشته باشند. این افراد با توجه به عدم آگاهی کافی از ورود و خروج سهامداران عمده یا همان پول هوشمند، همچنان سرمایه خود را در سهام ذکر شده حفظ می کنند و در نهایت درصد بالایی ضرر را متحمل می شوند. حال اکثر سهامداران غیر عمده در قیمت‌ های بالا سهام را خریداری کرده‌ اند و از آنجا که نقدینگی و قیمت سهم روند نزولی پیدا کرده، شانس خروج از سهم تا حدود زیادی کم خواهد شد. به این ترتیب پول هوشمند قدرتمند تر شده و این چرخه را چندین بار تکرار خواهد کرد. در این راستا باید گفت که باید به این نکته توجه داشته باشید که ورود پول هوشمند به بازار چیزی نیست که مکررا تکرار شود و افراد قادر باشند به‌ سادگی آن را تعیین کنند. معمولا امکان دارد برای یک سهم خاص، این اتفاق ۱ یا ۲ بار در سال اتفاق بیافتد که موجب رشد سریع قیمت سهم گردد. علت این موضوع ورود پول هوشمند و همین طور خروج آن محسوب می شود که باعث کسب سود های بیشتر به منظور استفاده عده ای خاص از سهامداران می‌ شود.

در ادامه باید گفت که در واقع پول هوشمند وقتی به بازار ورود می کند که قیمت سهم در کف قیمتی خود قرار داشته باشد یا به کم ترین حد خود رسیده و با توجه به سهم کسی امیدی به بازگشت ندارد و تقاضایی به منظور خرید سهم دیده نمی شود. پول هوشمند به این علت به سهم وارد می شود تا این عدم تقاضا را بر طرف نماید و فشار فروش سهم را کم کند و ضمنا قیمت سهم را با افزایش چشم گیری روبرو کند. به این ترتیب یکی از اهداف اصلی ورود پول هوشمند، تأثیر بر روی قیمت‌ های بازار به شمار می رود تا از بدین وسیله در قیمت‌ های پایین خرید صورت پذیرد و در قیمت‌ های بالا سهم به فروش برسد و سود آوری از تفریف قیمت فروش از قیمت خرید به دست آید.

پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید:

آموزش تشخیص پول هوشمند (تشخیص ورود و خروج پول هوشمند)

یکی از حائز اهمیت ترین مواردی  که به وسیله آن قادرید ایجاد پول هوشمند را تعیین کنید، حجم معاملات خواهد بود. با در نظر گرفتن حجم معاملات می‌ توان ورود یا خروج پول هوشمند را به یک سهم یا صنعت تا حدودی زیادی مورد تحلیل و بررسی قرار داد. حجم معاملات در حقیقت مقدار معاملات صورت پذیرفته در دوره‌ ای معلوم از زمان است که در نمودار میله‌ ای یک سهم قابل‌ تشخیص می باشد. با رصد حجم معاملات به همراه قیمت، تحلیل گران قادر خواهند بود به منظور حرکت بازار را مشاهده کنند. بعضی از تحلیل گران بر این باورند که روند قیمت از روند حجم معاملات عقب‌ تر می باشد. این بدان معناست که روند های صعودی و نزولی را می‌ توان پیش از تعیین روند های برگشتی قیمت، در حجم معاملات مشاهده کرد.

طبق یکی از اصول مرسوم در بازار بورس وال‌ استریت، حجم معاملات تغییرات قیمت را ایجاد خواهد کرد. حجم معاملات در بازار های پر رونق، تقریبا سنگین و در بازار های راکد، به نسبت سبک تر خواهد بود؛ ولی با این وجود نمیشود بیان کرد که تنها حجم معاملات به شکلی دقیق این موضوع را تعیین خواهد کرد. مشخص کردن ورود پول هوشمند احتیاج به دانش و آگاهی کافی و تجربه و شناخت سهم خواهد داشت. طبق تجربه می‌ توان این طور گفت که اگر حجم معاملات یک سهم در زمان عدم وجود تقاضای آن به‌ یک‌ باره به میزان چشم گیری افزایش پیدا کرد، یکی از نشانه‌ های ورود پول هوشمند خواهد بود. در برابر کم شدن شدید و فروش سنگین یک سهم به صورت ناگهانی را می‌ توان خروج پول هوشمند از آن به حساب آورد؛ پس خرید یا فروش در حجم های بالا در یک سهم در بازه زمانی کوتاه و به صورت ناگهانی را قادریم ورود و یا خروج پول هوشمند از سهم تلقی کنیم.

در ادامه باید گفت که یکی دیگر از نشانه‌ های به وجود آمدن وجود پول هوشمند، قیاس تعداد خریدار یا فروشنده نسبت به حجم معاملات خواهد بود. به این شکل که چنانچه تعداد خریداران اندک اما حجم بسیار بالا باشد، این موضوع بیانگر آن خواهد بود که سرمایه گذاران کلان در حال خرید سهم خواهند بود. متقابلاً وجود فروشندگان اندک ولی با حجمی بسیار بالا بییانگر خروج پول هوشمند خواهد بود. در نظر داشته باشید که ارزش معاملات روزانه نیز یکی دیگر از موارد به منظور تعیین کردن این امر می باشد. چنانچه میانگین ارزش معاملات روزانه در بازار در محدوده‌ ای قرار داشته باشید و در زمان اندکی ۲ تا ۳ برابر گردد، می توانیم این طور نتیجه بگیریم که دلیل این نقدینگی بالا وجود پول هوشمند خواهد بود.


پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید :

فیلم و مستند درباره بورس و معامله گری – لیست ۴۰ تایی

ارزان ترین سهام های بورسی کدامند؟

سامانه کدال چیست و چه کاربرد هایی دارد؟


فیلتر ورود یا خروج نقدینگی به سهم

در این خصوص می‌ توان عنوان کرد که فیلتر نویسی به سهامداران کمک خواهد کرد تا از وقت و قیمت مناسب به منظور خرید یا فروش سهام آگاهیی بیابند و طبق مقاصد و اهداف سرمایه‌گذاری که در ذهن دارند، سهام مناسب را در بازار بورس تعیین و مورد معامله قرار دهند؛ پس در کنار مواردی که عرض کردیم باید در خاطر داشته باشید، می‌ توانید به منظور تشخیص وجود پول هوشمند در سهم، فیلترنویسی را نیز در دستور کار خود داشته باشید. به همان صورتی که پیش تر هم گفتیم، حجم معاملات انجام شده روی یک سهم نقش عمده ای در تشخیص پول هوشمند ایفا می کند. فیلتر حجم معاملات به افراد کمک خواهد کرد تا در صورت افزایش یک‌ باره حجم، آن را شناسایی کرده و در جهت افزایش سودآوری از آن موج ایجاد شده بهره ببرند. شایان ذکر است که به همراه فیلتر حجم معاملات، می بایست وضعیت تکنیکالی سهم نیز مورد تحلیل و بررسی قرار گیرد.

سخن آخر

در انتهای این مقاله باید گفت که یکی از گزینه هایی که به منظور دریافتن انتخاب های مناسب جهت سرمایه گذاری به ویژه در زمانی که بازار در نوسان است و عدم اطمینان در بازار حکم فرماست، وجود پول هوشمند می باشد. تریدر های سطوح پیشرفته به صورت دائمی تحرکات قیمتی و حجم معاملات و دیگر موارد تاثیر گذار در قیمت یک سهام را در طول روز، هفته، ماه و یا سال به دقت مشاهده می کنند تا از ورود و خروج پول هوشمند در سهام های مد نظرشان آگاه گردند و قادر باشند از موج های به وجود آمده، سود بیشتری را کسب کنند. افرادی که به این موارد توجهی ندارند، تحت تاثیر شایعات و اخبار نادرست قرار گرفته و بر اثر هیجانات ایجاد شده در بازار تصمیماتی اتخاذ میکنند که به هیچ عنوان مناسب نیست و به آن ها در جهت کسب سود بیشتر کمکی نخواهد کرد.

اگر می خواهید از ورود پول هوشمند ، خروج پول هوشمند ، تحرک قیمتی و اردرهای حمایتی روزانه در بازار بورس مطلع شوید، بخش رصد بازار بورس بصورت رایگان این اطلاعات را برای اولین بار در اختیارتان می گذارد.

برای دوستانتان بفرستید: